Snívalo sa vám niekedy toto? Týchto desať symbolov sa najčastejšie objavuje v snoch a nemali by ste ich ignorovať. Čo vlastne znamenajú a predpovedajú?

Už celé stáročia fascinujú vedcov sny a ich význam. Koncom devätnásteho storočia dospel svetový psychoterapeut Carl Jung k záveru, že porozumenie snom nám otvára dvere do nášho podvedomia a duchovného sveta. Existuje však veľa vedeckých vysvetlení, ktoré hovoria o tom, čo sa s nami a našou mysľou počas spánku deje.

 

Tím vedcov v laboratóriu ATR Computational Neuroscience Laboratory v Kjóte v Japonsku skúmal ľudský mozog pri identifikácii vizuálnych snímok snov. Dospeli k záveru, že naše sny sledujeme rovnakým spôsobom, ako keď okolo seba zbadáme niečo, čo v nás vyvolá vzrušenie.

Analýza snov

Aby však vedci mohli sny analyzovať, pozorovali zúčastnených ľudí pri bežných denných činnostiach. Zistili, že sny sa ľuďom pred očami prehrávali na pozadí toho, čo vnímali počas bdelých hodín. Čo viac ešte zistili? Napríklad to, že niektoré symboly zobrazujúce sa počas snívania, by sme nemali ignorovať.

Lietanie

Sny o lietaní často naznačujú potrebu dosiahnuť vyššie ciele. Kam ideme? Ako sa tam dostaneme? Máme v živote problémy s orientáciou v priestore? Sny o lietaní majú za následok to, že ráno máme pocit slobody a schopnosti dosiahnuť čokoľvek, čo si zaumienime.

Vodopády

Keď sa nám sníva o vode, zvyčajne to vyjadruje emocionálny stav našej mysle. Voda symbolizuje čistenie a čistotu. Ak sa nám sníva o vodopádoch je to podľa vedcov skvelí znamenie. Predstavuje to nové začiatky. Vedci odporúčajú na analýzu takýchto snov položiť si tieto otázky : Je vodopád malý alebo veľký? Ako vnímate svoje prekážky v živote?

Zuby

Sny, v ktorých vidíme zuby, sú podľa vedcov veľmi časté. Nie všetky zuby v snoch však symbolizujú starnutie, i keď väčšinou to tak býva. Vyťahovanie zubov napríklad symbolizuje  nové začiatky, zatiaľ čo sny o boľavých a pokazených zuboch hovoria o ľudskom strachu a úzkosti. A to bez ohľadu na to, či sa zubára bojíme alebo nie. Sny o zuboch zvyčajne prichádzajú v čase, kedy sa dostávame do nových situácií, napríklad sme práve začali v novom zamestnaní, zomrel nám niekto blízky, či žijeme vo vzťahu, v ktorom dominujú lži.

Smrť

Snívanie so smrťou je bežnejšie, ako by nám bolo milé. Chorí ľudia vnímajú sny o smrti pochopiteľne citlivejšie, ako zdraví. Smrť znamená koniec, ale môže byť výplodom našej mysle aj keď sme si ľahli nahnevaní, úzkostliví, alebo vystresovaní. Sny o smrti môžu byť psychologickým aspektom, poukazujúcim na obrovské emočné vypätie a vôbec nemusia znamenať tragédiu.

Tehotenstvo

Sny o tehotnosti symbolizujú rast a vývoj niečoho nového. Nemusia mať však nič spoločné s dieťaťom, ale môžu vychádzať zo stavu našej mysle, ktorá je zameraná na kariérny rast, nové túžby, či vznik niečoho, čo si sami budujete.

Domy

Sny o domoch symbolizujú rôzne aspekty ľudskej osobnosti. V závislosti od typu domu alebo jednotlivých miestností sa interpretácia môže meniť, alebo prehlbovať. Sny o domoch súvisia s pocitom bezpečia a pohodlia. Môžu symbolizovať skryté spomienky, zatiaľ čo sny odohrávajúce sa v suteréne hovoria o intuícii. Akej, to už musíte zistiť vy.

Peniaze

Sny o peniazoch vraj ľudí pozitívne ovplyvňujú, pretože sa budia lepšie naladení. Podľa vedcov sú sny s peniazmi spojené so šťastím a s vnímaním vlastnej hodnoty. Víťazstvo v lotérii symbolizuje zmenu v životnom štýle, ktorá sa paradoxne majetkov alebo finančného zabezpečenia vôbec nemusí týkať.

Cudzoložstvo

Ak sa vám sníva o sexe s cudzím partnerom, vypovedá to o sexuálnej túžbe a naliehavosti, pre ktorú potláčate vlastné pocity. Tieto tipy snov prinášajú veľké obavy, dezorientáciu vo fungujúcich vzťahoch ale aj nevedomé a potláčané riešenie problematického vzťahu.

Požiar

Sny, v ktorých sa vyskytuje neželaná oheň, alebo požiar majú podľa vedcov niekoľko významov. Ak v sne vidíte oheň v diaľke, symbolizuje to túžbu a premenu vo vašom živote. Ak ste priamo v ohnisku, alebo sa s ohňom hráte, dávajte si pozor na rizikové aktivity. Ak snívate o tom, že z ohňa chcete odísť ale nedokážete to, potom si dávajte pozor na svoj hnev, ktorý pravdepodobne úspešne potláčate. Aspoň zatiaľ.

Nahota

Sny o nahote sú veľmi bežné a symbolizujú náš strach z toho, že nás niekto odhalí. Niekedy sny o nahote hovoria iba o vašom podvedomom strachu zo zakázaných vecí, môžu však znamenať aj stratu rešpektu. Nahota je o prijatí nedostatkov a nedokonalostí.

Sny sú akýmisi epizódami nášho života, ktoré sa dajú analyzovať na milión spôsobov a dokonale analyzovať ich nedokáže nikto a nič. Toto sú len výskumy realizované na skupine ľudí, ktorí vedcom dovolili aby ich skúmali počas spánku a potom s pomocou odborníkov analyzovali svoj život, svoj strach, sny ale aj túžby a vidiny budúcnosti. Je na nás, ako sa s našimi snami vysporiadame a či ich budeme brať na ľahkú váhu, alebo sa nimi aj hlbšie zaoberať.

Čo hovoríte na sny vy? Sníva sa vám často o veciach, ktoré ste počas uplynulého dňa prežili, alebo o tom, po čom potichu túžite? O svoje skúsenosti sa s nami podeľte v komentároch.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: powerofpositivity.com

You Might Also Like