Snažíte sa cvičiť a nabrať svalovú hmotu? Potrebujete dostatočný prísun bielkovín? Tak potom tu máme pre vás tento skvelý recept na nápoj, ktorý podporí rast vašich svalov!

Snažíte sa cvičiť a nabrať svalovú hmotu? Potrebujete dostatočný prísun bielkovín? Skvelou variantou po cvičení či ako raňajky sú smoothie a rôzne nápoje, do ktorých si pridáte ingrediencie podľa svojich preferencií.

V dnešnom článku si ukážeme recept na nápoj, ktorý je bohatý na bielkoviny a ďalšie látky, ktorí si obzvlášť návštevníci posilňovní riadne ocenia. 

Prírodnou cestou

Zabudnite pri posilňovaní na steroidy či nadmernú konzumáciu priemyselne vyrábaných bielkovinových prípravkov a skúste ísť v tomto smere prirodzenou cestou.

Ak zvolíte správny životný štýl a stravu môžete si skvelú postavu vybudovať prirodzene za pomoci bežných zdrojov bielkovín.

Navyše doma vyrobený nápoj na posilnenie svalov neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky, ochucovadlá a ďalšie zbytočné látky, ktoré vaše telo nepotrebuje.

Produkcia rastového hormónu

Telo prirodzene produkuje rastový hormón s pomocou hypofýzy. Produkcia tohto prirodzeného hormónu sa znižuje so starobou, zvlášť u mužov po štyridsiatke.

Nízke hladiny rastového hormónu vedú k rýchlejšiemu starnutiu. Ak teda chcete, aby bolo vaše starnutie pomalšie, mala by byť hladina rastového hormónu stále udržiavaná.

Medzi znaky malej produkcie rastového hormónu patrí: znížená svalová hmotnosť, za to zvýšený obsah tuku v tele, strata energie, a pod.

Existujú účinné prírodné spôsoby, ako zvýšiť produkciu rastového hormónu v tele. Základom tejto zmeny je to, čo jete.

Zamerajte sa teda na získavanie špecifických živín do vášho tela každý deň. Produkciu rastového hormónu zvyšuje: proteín, glutamín, L-arginín, cholín a niacín.

Tieto látky by ste si vo svojej strave mali dopriavať a nemali by ste na ne zabúdať.

Výživný shake / nápoj pre posilnenie svalov

V dnešnom článku pre vás máme recept na shake, ktorý obsahuje potraviny, ktoré v sebe skrývajú vyššie spomínané látky a podporí produkciu rastového hormónu.

  • 3 surové vajcia
  • 3 lyžice organického proteínového prášku
  • 150 g jogurtu
  • 1 banán
  • 3 lyžice mandľového masla
  • 1 lyžica ľanových či šalvie semienok
  • 1 lyžička škorice

Všetky tieto ingrediencie vložte do mixéra a rozmixujte. Produkciu rastového hormónu podporíte pravidelnou konzumáciou tohto nápoja, doplniť môžete aj prísunom vitamínu D3.

Vajcia : Prirodzený zdroj proteínov, aminokyselín a betakoretenu.

Organický proteínový prášok : Na trhu si vyberiete z rôznych variantov proteínov, či už sú živočíšneho alebo rastlinného pôvodu. Dodávajú vám extra bielkoviny, ktoré potrebujete pre rast svalov.

Jogurt: . Je skvelým spôsobom, ako zvýšiť prísun srvátkových bielkovín, vápnika, prípadne niektorých látok, ktoré vám pomôžu spaľovať tuky.

Mandľové maslo : Je bohatým zdrojom vápnika, horčíka, draslíka, bielkovín a vitamínu E, tiež L-arginínu. Pomáha vám teda aj od nepríjemných kŕčov, ktoré niekedy môžu cvičenie sprevádzať.

Semienka : Ľanové semienka sú skvelým zdrojom omega-3 kyselín a bojuje proti vzniku zápalov, stará sa aj o váš tráviaci trakt.

Banán : Dodáva sacharidy, ktoré vaše telo potrebuje pre dostatok energie.

Škorica : Škorica obsahuje cholín a niacín, obe látky sú dôležité pri budovaní svalov. Obsahuje tiež celú škálu minerálnych látok a zahrieva vaše telo, čím pomáha k spaľovaniu tukov.

Dôležité je, aby ste si tento nápoj dopriali pravidelne, najlepšie ráno a v popoludňajších hodinách po dobu minimálne 3 mesiacov.

Nápoj si môže obmieňať a ingrediencie do neho pridávať. Pre produkciu rastového hormónu je veľmi dôležitý aj dostatočný spánok a strava s nízkym obsahom cukrov.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like