SMUTNÉ SPRÁVY: Koronavírus ZABIL prvýkrát aj pár-mesačné bábätko!

Veľmi smutné správy: Koronavírus väčšinou usmrcuje predovšetkým dospelú populáciu, občas dôjde aj k smutným výnimkám. Tou je i prípad len niekoľkomesačného bábätka, ktoré nákaze, žiaľ, podľahlo.

 

V Spojených štátoch presnejšie z mesta Chicago zomrelo dieťa mladšie ako jeden rok, u ktorého bola diagnostikovaná nákaza koronavírusom. O jeho úmrtí informoval v sobotu guvernér štátu Illinois Jay Robert (J.B.) Pritzker. Zatiaľ nie je jasné, či dieťa netrpelo ešte nejakými ďalšími zdravotnými problémami, napísala agentúra AFP.

 

Denník Mirror tentokrát priniesol správu, že ochorenie COVID-19 usmritlo po prvýkrát len niekoľkomesačné bábätko, ktoré bolo pozitívne na test koronavírusu. Detaily tragického prípadu nie sú známe: “Doposiaľ nebola smrť na následok COVID-19 nikdy spájaná s batoľaťom. Aktuálne prebieha vyšetrovanie prípadu, aby sa stanovila presná príčina úmrtia,” uviedol riaditeľ Úradu verejného zdravotníctva Dr. Ngozi Ezike.

 

 

Spojené štáty registrujú viac ako 120.000 prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac na svete. Cez 2000 ľudí infekcii podľahlo. Obavy vyvoláva okrem iného aj situácia v amerických väzniciach, kde odsúdený spravidla žijú tesne v celách.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: mirror.co.uk

You Might Also Like