SMUTNÁ SPRÁVA! ZOMRELA legendárna herečka Eva Krížiková

Smutná správa dnes zasiahla celé Slovensko i Česko. Presne v posledný marcový deň zomrela uznávaná herečka, vdova po hercovi Františkovi Zvaríkovi (†87), Eva Krížiková (†85).

 

Krížiková sa narodila 15. júla 1934 v Bratislave. Jednu sezónu pôsobila v martinskom Armádnom divadle a potom odišla do Slovenského národného divadla v Bratislave, kde pôsobila ako členka činohry.

 

“Pre celé generácie vďačných divákov patrila k dámam slovenského umenia – divadelného, filmového i televízneho. Na doskách našej prvej scény vytvorila za šesť desiatok rokov viac ako 120 postáv. S príchodom Evy Krížikovej prichádzala na javisko radosť zo života, oplývala darom humoru a človečinou,” uviedla Pažítková k zosnulej legende, ktorá svojím hereckým majstrovstvom stvárnila postavy nielen komediálne, tragikomické, ale i postavy tragické.

 

Šarmantná herečka sa narodila v Bratislave. Už ako malé dievča prejavila výrazný komediálny talent a neskôr študovala herectvo. Známa bola predovšetkým z úspešných seriálov Králikovci, Leto s Katkou či z legendárneho filmu Kapitán Dabač. V júni 2014 pred divadlom P. O. Hviezdoslava pribudla na filmovom chodníku slávy jej pamätná dlaždica.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like