Smutná správa: V španielskej zoo zahynul najsmutnejší slon na svete: Život v depresii a samote…

Svet obletela veľmi smutná správa o smrti slonici, ktorá bola považovaná za najsmutnejšieho slona. Po 43 rokoch trápenia a samoty sa minulý týždeň skončil predčasne jej život, ktorý prežila v španielskej zoologickej záhrade v Cordobe.

Flavia, ako ju nazvali, bol ázijský slon, ktorý žil v zoo od svojich troch rokov, pričom posledných niekoľko mesiacov sa jej zdravotný stav rapídne zhoršoval. Dokonca jej bola stanovaná depresia, ktorou mala slonica trpieť.

O záchranu slona sa snažila organizácia PACMA pre práva zviera, ktorá chcela Flaviu získať a presťahovať na miesto, kde by sa jej stav mohol zlepšiť. Žiaľ, nepodarilo sa im to a minulý týždeň v piatok slonica svoj boj o lepší život prehrala po tom, čo mala v ohrade náhle skolabovať a nebola viac schopná postaviť sa na nohy.

Ochrancovia sa snažia teraz poukázať na fakt, že slonica žila celý svoj život úplne sama v zajatí, bez akéhokoľvek kontaktu s iným slonom. Práve to mohlo spôsobiť jej depresiu, ktorá ju ničila vo svojom vnútri.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: indipendent.co.uk

You Might Also Like