„SME KRÁSNE TAK AKO SME!“ Fotografka odfotila 40 žien v spodnej bielizni trochu inak, než ako ich vidí verejnosť.

 

Každá žena je krásna! To isté si myslí aj fotografka Emily Luren, ktorá pochádza z Kanady a rozhodla sa pred objektív postaviť 40 žien v spodnej bielizni, aby svetu ukázala, že ženská krása nemusí byť vždy taká, ako ju vnímame z tých krásnych fotiek na internete. Do svojej série fotí obyčajné ženy ako som ja, vy, vaša najlepšia kamarátka.

„Namiesto toho, aby sme sa sústredili na to, čo všetko sa na nás dá vylepšiť, mali by sme sa začať vnímať také, aké naozaj sme. A sme krásne, „prezradila.

Všetky fotografie budú publikované v knihe Obyčajné dievča: Ako milovať svoje telo, ktorá je už pripravená na tlač, ale stále sa získavajú prostriedky na to, aby mohla byť vôbec vydaná.

Myslíme si, že takúto knihu by si malo prečítať každé dospievajúce dievča, aby neverilo akýmsi štandardom spoločnosti, ktoré sú mnohokrát až pritvrdiť. Následne to môže byť spúšťačom rôznych psychických, ale aj fyzických problémov mladých dievčat, ako je napríklad anorexia, bulímia a iné poruchy.

Žiadna zo žien na fotografiách neprešla úpravami. Sú presne také, ako sú i naživo. V knihe môžete nájsť aj pár rozhovorov, ktoré sú pre ženu veľmi silné. „Dokončila som krásny rukopis, ktorý sa zameriava na ženské telo, na to, ako médiá profitujú z našej nespokojnosti a na ďalšie s tým súvisiace problémy,“ hovorí Emily.

Je to však oveľa viac než len zbierka fotografií obyčajných žien. Je to príbeh, je to spoveď, je to reálna krása. Kniha je návod, hlas a kreatívne prostriedok na získanie sebavedomia a akceptácie svojho tela.

Ako vnímate krásu vy? Riadite sa nejakými spoločenskými normami alebo ste so svojim „ja“ spokojné? Stretli ste sa niekedy s problémami u svojich detí, ktoré si vďaka svojim vrstovníkom mysleli, že nevyzerajú dobre, prípadne zažili nejaké obťažovanie a šikanovanie? Dajte nám svoje príbehy vedieť v komentároch a nezabudnite zdielať článok s priatelmi.

 

You Might Also Like