Slovenská firma ukázala veľké srdce v boji s koronavírusom: Prvý milión rúšok od J&T už dorazil, ďalšie sú na ceste.

Dorazila ďalšia pomoc zo zahraničia. Môže za to Slovenská spoločnosť J&T, ktorá už minulý týždeň sľúbila pomoc pri boji s koronavírusom, zabezpečila milión chirurgických rúšok.

 

„Prvých 1 000 000 chirurgických rúšiek sme priviezli z Číny ako dar pre SR a ČR,” uviedol Tkáč na sociálnej sieti, pričom dodal, že pracujú na ďalších dodávkach, ktoré by mali obsahovať najmä respirátory N95, obleky a testy.

 

“Dnes v noci pristála v Prahe prvá, menšia časť našej pomoci. Aj keď si uvedomujeme, že nedokážeme zachrániť celý systém, som rád, že v tejto situácii dokážeme prispieť aspoň niečím,“ povedal Patrik Tkáč, jeden zo zakladateľov J&T.

 

Využívajú kontakty v Číne

J&T sa už minulý týždeň spolu s Energetickým a průmyslovým holdingom (EPH) rozhodlo, že Slovensku a Česku darujú ochranné pomôcky a zdravotnícky materiál na boj  v hodnote 8 miliónov eur (4 milióny eur pre SR a 4 milióny eur pre ČR). Rozdeľovať ich má Nadácia J&T, EPH, Nadácia EPH, Nadácia JOJ a Nadácia Poštovej banky v úzkej kooperácii s krízovými štábmi oboch krajín.

 

Prvých 1 000 000 chirurgických rúšiek sme priviezli z Číny ako dar pre SR a ČR. Veľká vďaka pánovi Jaroslavovi…

Zveřejnil(a) Patrik Tkac dne Neděle 22. března 2020

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: Facebook Patrik Tkáč

 

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like