Slovenky očakávajte dôležitú pozvánku: Obálka, ktorá vám zachráni život!

Zákernej rakovine podľahne na Slovensku tisícky ľudí, pričom v mnohých prípadoch stačilo nezanedbať preventívne prehliadky. Od konca minulého roka sa tak zo strany ministerstva zdravotníctva SR spustila celonárodná previerka zdravotného stavu našincov. V schránke tak môžete očakávať pozvánku.

Na území Slovenska sa v priebehu posledného roka začalo celonárodné pátranie po rizikových pacientoch. Zdravotné poisťovne tak na základe odporúčania lekára vyzvali Slovákov, ktorým vo vyššej miere hrozí rakovina hrubého čreva a konečníka, ale aj rakovina prsníka a krčka maternice.

Štatistiky v prípade rakoviny krčka maternice sú však natoľko alarmujúce, že gynekológovia sa pri svojich pacientkach sústredia práve na túto diagnózu. V Európe podľahlo uvedenej chorobe viac ako 30-tisíc žien. Konkrétne u nás zomrie 200 Sloveniek s touto diagnózou ročne a zároveň sa diagnostikuje ďalších 600 prípadov.

Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská na tlačovej konferencií vyzvala všetky dámy, aby využili možnosť, ak budú vyzvané k vyšetreniu. Onkologické ochorenie sa tak môže podchytiť včas, pričom existuje šanca na úplne uzdravenie. Zároveň upozornila, že tzv. skríningom ľudí môžu byť zachránené stovky životov ročne.

 

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com

You Might Also Like