Slnečné okuliare, ktoré sa ti konečne budú hodiť: Ako si vybrať ideálne rámy podľa typu tváre?

S prvými jarnými lúčami mnohé z nás zistili, že si vlastne nemáme ako chrániť oči, pretože všetky slnečné okuliare sme po zime postrácali, polámali, alebo sa nám už jednoducho nepáčia a vyšli z módy. Pred tým, než urobíš nálet na obchody, mala by si si však zistiť dôležitú vec – aký tvar rámov by si si mala vybrať, aby najviac lichotili tvaru tvojej tváre.

Okrúhly typ tváre

Okrúhla tvár je najširšia v okolí lícnych kostí a najužžšia v okolí čela a sánky. K takémuto typu sa najviac hodia oversized okuliare, hranaté okuliare alebo „mačacie“ okuliare, ktoré odpútajú pozornosť od okrúhlosti tváre a opticky ju predĺžia.

Sunny days ☉ #troutpout #sunnyday #oversizedsunglasses #cantwaitforsummer #selfie #happygirl #happymonday

A post shared by Isabella Essink (@bellso7) on

Hranatý typ tváre

Tento typ tváre má výraznú sánku, široké čelo a lícne kosti. Pre zjemnenie týchto výrazných čŕt by si si mala zvoliť okrúhle okuliare s jemnými alebo žiadnymi rámami, napríklad „lennonky“ či aviátorky.

https://www.instagram.com/p/BRs0RisgB-L/

Oválny typ tváre

Oválna tvár je dlhšia než širšia a je najuniverzálneším typom, to znamená, že sa jej hodia aj okrúhle aj hranaté typy rámov. Pri výbere okuliarov dbaj na proporcie a nezvoľ si príliš veľké alebo príliš malé okuliare k tvojej tvári. Budú sa ti hodiť retro okuliare, aviátorky aj oversized okuliare.

Srdcový typ tváre

Najužšou časťou takejto tváre je sánka. Budú sa ti hodiť okuliare, ktoré majú širší vrch než spodok. Zvoliť môžeš retro rámy či „mačacie“ okuliare.

⚪️

A post shared by Daniela (@danicajigal) on

Zdroj: Sunglasswarehouse.com

 

You Might Also Like