Škvrny z utierok som nikdy nevedela odstrániť praním. Potom mi moja mama poradila tento jednoduchý trik a vyzerajú ako nové!

Kuchynské utierky sa veľmi rýchlo ušpinia, zašednú, stratia pôvodnú hebkosť a o zatuchnutej vôni ani nehovoríme. Poznáte to, kde tu vyprskne olej, rozlejeme sa poleva alebo je potrebné rýchlo utrieť stopy od červeného vína. Ak škvrny nezmizli ani opakovanom praní nezúfajte, prezradíme vám skvelý trik, vďaka ktorému budú utierky opäť ako nové.

Nemyslite si, že ide o novodobý fenomén, alebo že je chyba v práčke či pracom prostriedku. Už v minulosti sa ženy stretávali s problémom zle vyčistených utierok. Aj keď práčky neexistovali a aj po tom, čo sa dostali na trh, ženy utierky väčšinou vyvárali. Inak to jednoducho nešlo.

Zbytočná námaha?

Zdĺhavé pranie v rukách a vyváranie v hrncoch na záhrade alebo na balkónoch je už dnes naozaj nepotrebné. Existuje množstvo iných a oveľa lepších trikov, ako utierky vyčistiť. Napríklad použitie mikrovlnnej rúry a tepla.

Teraz pozbierajte všetky zájdené utierky, uteráky a handry, nad ktorými ste už dávno zlomili palicu a pripravte si vodu, jadrové mydlo na zapieranie a plastové vrecko alebo tašku z hrubšieho plastu. Ideálny igelit je ten, ktorý je odolný voči vyšším teplotám a mal by sa dať zohnať v bežných domácich potrebách.

Utierky namočte do vlažnej vody a škvrny dobre namydlite mydlom na zapieranie. Potom ich vložte do plastového vrecka a dajte do mikrovlnky. Nastavte priemerný výkon a čas približne 1,5-2 minúty a nechajte teplo pôsobiť.

Vrecko z mikrovlnky odstráňte pomocou kuchynských klieští, pretože igelit bude horúci.

Opláchnite utierky v čistej vode a skontrolujte škvrny. Všetky sú preč? Jasné, že hej.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like