Skvelé účinky jablčného octu, o ktorých možno neviete. Za krátky čas dokáže vyliečiť…

Vedeli ste, že pravidelné pitie malého množstva jablčného octu iba raz denne, dokáže za pomerne krátky čas vyliečiť množstvo ochorení, dokonca aj chronických?

V dnešnom článku vám prinášame prehľad zdravotných problémov, ktoré týmto spôsobom dokážete vyliečiť. A to všetko úplne prírodne a bez nutnosti užívania liekov, ktoré často mávajú nepríjemné vedľajšie účinky.

Zlé trávenie

Neschopnosť tela dôkladne tráviť potravu vedie k refluxu, pálenie záhy, nadúvanie, nevoľnostiam, zápche a dokonca aj k nespavosti.

Konzumácia zmesi 2 dcl vlažnej vody, čajovej lyžičky medu a čajovej lyžičky jablčného octu pol hodinu pred spaním dokáže mať na vaše trávení priamo zázračné účinky.

Obezita

Pravidelné užívanie jablčného octu vám pomôže zdolať ukladanie tukov v tele a tiež vám dodá pocit zasýtenia vďaka prítomnosti pektínu, látky nachádzajúce sa v jablkách.

Podľa výskumov jablčný ocot dokáže znížiť množstvo kalórií, ktoré telo prijme z jedál bohatých na škroby ako sú ryža, cestoviny či zemiaky.

Bolesti brušnej dutiny

Pridajte čajovú lyžičku do pohára teplej vody a vypite pred spaním.

Efektívne si tak zmiernite, či dokonca sa úplne zbavíte bolestí brucha.

vysoký krvný cukor

O jablčnom octe sa vie, že zvyšuje citlivosť tela na inzulín a znižuje hladinu krvného cukru, čím predchádza cukrovke typu 2.

Užívajte 1 až 2 čajové lyžičky rozriedené vo vode každý večer pred spaním.

Ochorenie krku

Jablčný ocot má silné antibakteriálne účinky a efektívne bojuje s baktériami, ktoré spôsobujú bolesti hrdla.

Vypite večer 1 čajovú lyžičku jablčného octu zriedenou v troche vody hodinu pred spaním a potom ešte raz pol hodinu pred spaním. Nepotrvá dlho a bolesti vášho hrdla pominú.

Žalúdočný reflux

Žalúdočné reflux sa vyskytuje vtedy, keď klesne množstvo žalúdočnej kyseliny (nie ako si mnohí myslia, že keď je jej príliš).

Zle strávená potrava potom zostáva v žalúdku, kysne a môže sa cez nedostatočne uzavretý zvierač žalúdka dostávať späť do pažeráka.

Jablčný ocot zvyšuje kyslosť v žalúdku a podporuje vlastnú tvorbu žalúdočných kyselín, čím účinne podporuje trávenie.

Pridajte si preto čajovú lyžičku jablčného octu do pohára vlažnej vody a vypite to pred spaním.

Upchatý nos

Jablčný ocot má vysoký podiel draslíka, horčíka, vitamínu A, E, B1 a B2. Všetky uvedené látky pomáhajú odstraňovať tvorbu hlienov v prínosových dutinách.

Podobne ako v predošlých prípadoch, rozmiešajte čajovú lyžičku jablčného octu v pohári vlažnej vody, vypite pred spaním a rýchlo uvoľnite upchatý nos.

Zlý dych

Zlý dych je spôsobovaný akumuláciou zlých baktérií v ústnej dutine.

Tento problém vyriešite tak, že zriedite čajovú lyžičku v troche vody a touto zmesou si chvíľu budete preplachovať ústa podobne ako s klasickou ústnou vodou. Po prepláchnutí zmes vypľujte.

Robte to však len chvíľu a až po umytí zubov, aby kyseliny z octu nepoškodili zubnú sklovinu.

Štikútka

Zmiešajte trochu jablčného octu s vodou a vypite.

Látky obsiahnuté v jablčnom octe budú pôsobiť na nervy v hrdle, ktoré sú zodpovedné za vyvolávanie štikútania a mali by ho pomôcť zastaviť.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like