Skvelá správa pre fajčiarov: Tento jednoduchý nápoj vám prečistí pľúca

Healthy Lung and Smokers Lung Illustration. 3D render

V minulosti mali problémy s pľúcami najmä fajčiari, avšak v dnešnej dobe to už je trochu inak. Okrem pasívneho fajčenia je veľkým problém aj znečistené ovzdušie, ktoré môže spôsobiť problémy s pľúcami aj ľuďom, ktorí nikdy nefajčili. Samozrejme fajčiari sú najviac riziková skupina ľudí, ktorí môžu trpieť na problémy s pľúcami, ako je napríklad rakovina pľúc.

Dôležité je, aby ste sa o svoje pľúca starali. Veľmi vhodné je urobiť si raz za čas detox, ktorý pomôže vyčistiť vaše pľúca. Tento detox si môžu robiť aj nefajčiari, avšak pre fajčiarov by mal byť povinný.

Pred tým ako začnete s detoxom je dobré, aby ste dva dni pred začiatkom nepili žiadne mlieko a mliečne produkty. Pred prvým dňom odporúčame vypiť šálku bylinného čaju. Nezáleží na tom, o aké bylinky pôjde, môžete si vybrať vaše najobľúbenejšie. Bylinky dokážu zrýchliť metabolizmus, ktorý je pri očiste tela a zbavovaní škodlivých toxínov veľmi dôležitý.

Postup:


1.
 Deň detoxu začnite vypitím 300 ml vody so šťavou z dvoch citrónov.
2. Počas dňa, keď si spomeniete, by ste mali vypiť 400 ml grepového prípadne ananásové džúsu. Môžete si džús zriediť aj s minerálkou. Tieto šťavy pomáhajú pri zbavovaní sa toxínov z tela, najmä z pľúc. Obsahujú veľa antioxidantov, čo telo veľmi potrebuje.
3. Ako desiatu si dajte 300 ml mrkvovej šťavy, ktorá má vplyv na krvnú alkalizáciu.

4. Na obed si pripravte lahodné smoothie. Pripravte si približne 400 ml a použiť môžete repu, petržlen, paradajky, mandle a podobne.
5. 400 ml brusnicovej šťavy by ste mali vypiť ešte pred tým, ako pôjdete spať. Brusnice sú plné antioxidantov a pôsobia proti baktériám a rôznym infekciám. Zvyšujú celkovú obranyschopnosť organizmu.
6. Aby ste sa čo najviac zbavili toxínov vo vašom tele, odporúčame vám každý deň 20 minút teplého kúpeľa.
7. Pomôcť počas detoxu vám môže aj inhalovanie silíc. Najúčinnejšia je eukalyptová silica. Do hrnca s horúcou vodou nakvapkajte približne 5 až 10 kvapiek a inhalujte paru nad hrncom približne 10 minút. 

 

Tento detox by mala byť povinná jazda pre všetkých fajčiarov, ktorým na svojich pľúcach ešte aspoň trochu záleží. Okrem toho, že táto kúra je veľmi účinná, je aj pomerne jednoduchá, príjemná a nenásilná.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like