Skutočný a silný príbeh : Pred smrťou sa so svojimi fanúšikmi rozlúčil na internete. To, čo napísal, dojíma k slzám.

26. februára 2017 umrel ešte len 20-ročný Pablo Raez. Jeho smrť dojala nielen krajanov, ale aj ľudí na celom svete. Všetci sledovali boj športovcov so zákernou leukémiou. Pablo to nevzdával a zapojil sa do projektu, vďaka ktorému vzrástol počet darcov kostnej drene až o … 1000%! Tento mladý muž urobil pre druhých toho naozaj veľa a pred svojou smrťou nezabudol napísať niečo naozaj dôležité.

Pablo sa narodil v španielskom meste Marbella. Rýchlo sa stal slávnym športovcom, ale jeho talent a hviezdnu kariéru prekazila vážna choroba. Mal len 18 rokov, keď mu diagnostikovali leukémiu.

 

18-ročného chlapca čakalo to najťažšie obdobie v živote – chemoterapia bola dlhá a bolestná a väčšinu času trávil v nemocnici … To mu však nebránilo zapojiť sa do skvelého projektu! Pablo začal podporovať pacientov trpiacich na leukémiu.Vďaka jeho príspevkom na rôznych stránkach a blogu motivoval dalších darcov kostnej drene!

 

Áno, jedná sa o rovnakého chalana … Choroba Pabla zničila po fyzickej stránke, ale psychicky zruinovať sa jej Pabla nepodarilo! Po úspešnej transplantácii (darcom bol Pablov otec) všetci dúfali, že už bude v poriadku. Radosť ale trvala iba 10 mesiacov …

 

Leukémia sa vrátila a bohužiaľ nasledovalo hľadanie darcu … Pablo musel znovu opakovať celú liečbu. Vtedy dostal nápad, že sa mu podarí presvedčiť milión ľudí zo Španielska. Pablo povedal: „Bolo by smutné umrieť len preto, že sa pre mňa nenašiel darca. Povinnosťou nás všetkých je pomáhať druhým. Je to zadarmo, nebolí to a zachraňuje to život. Možno aj mne. “

V októbri 2016 sa našiel nový darca, transplantácia sa ale nepodarila. Pablo vedel, že zomiera. Zanechal po sebe ale tento odkaz … Napísal:

„Častejšie sa smejte, častejšie sa túlte, žite pokojnejší život, snažte sa zo seba dávať len to najlepšie. Buďte vďační za každý deň, buďte vďační za to, že sa môžete každý deň zobudiť. „

Pablo zomrel 25. februára 2017. 28. februára mal získať za svoju zásluhu medailu – vďaka nemu sa enormne zvýšil počet darcov kostnej drene a to nielen v Španielsku.

Vo svojom poslednom blogu Pablo napísal: „Smrť je súčasťou života, nie je dôvod sa jej báť, je treba ju začat milovať.“

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like