Skutočne existuje! Domček Deduška Večerníčka sa nachádza v tejto obci na Slovensku.

Zatvorte oči a predstavte si, že máte opäť 6 či 7 rokov, je sobota večer, vám už takmer zmizli čiaročky od vody na prstoch po večernom kúpaní a už sedíte pohodlne pred televízorom a pred krásnou rozprávkou vás privíta Deduško Večerníček a rozsvieti hviezdy na nebi, len pre vás.

Klasický večerníček bol súčasťou našich životov priam od malička a neexistuje človek, ktorý by si nepamätal Deduška a jeho verného spoločníčka, akéhosi Dunča, pred začatím každej rozprávky. Podobných deduškov so psami stretnete možno aj v každej druhej dedinke, no chalúpku ako z tejto rozprávky nájdete len na východe, v obci Nová sedlica.

Okrem toho, že je dedinka stretom troch krajín a to Slovenska, Poľska a Ukrajiny, je vyhľadávaná aj kvôli chalúpke Deduška Večerníčka. Podľa starostu má vyše 100 rokov a bola zapísaná aj na zozname kultúrnych pamiatok. Dnes by rozhodne potrebovala nejaké tie opravy, no punc rozprávkovej atmosféry si zachovala dodnes.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like