Skutočná príčina bolestí – Ako je chrbtica spojená so všetkými orgánmi

Problémy s chrbticou často spôsobujú bolesti v úplne odlišných častiach tela. Keď potom omylom liečime iné choroby, tak samozrejme, že je takáto liečba neúspešná…

Z uvedeného dôvodu by sme pri každej bolesti mali brať do úvahy aj možnosť, či nie je príčina ťažkostí náhodou v chrbtici. Ak niekde pociťujete bolesť, pomocou obrázku na začiatku článku dokážete určiť, z ktorý stavec na chrbtici za to môže byť zodpovedný. Potom sa môžete zamerať na to, či v danej oblasti nemáte na chrbtici nejaké anomálie. Ak tam naozaj existujú, tak je veľká šanca, že ich odstránením sa zbavíte aj takzvanej fantómovej bolesti v inej časti tela.

Najčastejšie prejavy anomálii na chrbtici

Podľa mnohých osteopatov (holistických lekárov špecializujúcich sa na pohybové ústrojenstvo), napríklad až 70% bolestí hláv vyviera práve z chrbtice.

Medzi ďalšie časté zdravotné problémy spojené s krivou chrbticou, posunutými platničkami či poškodenými stavcami patria:

  • hučanie v ušiach
  • problémy s prehĺtaním jedla
  • zrakové vady
  • mnohé iné
  1. Ak napríklad pociťujete bolesť a stuhnutosť v rukách, skontrolujte si krčnú chrbticu.
  2. Problémy s hrudnou chrbticou môžu zasa napodobňovať bolesti srdca, žalúdka alebo čriev.
  3. Anomálie v driekovej chrbtici sú zodpovedné nielen za bolesti v spodnej časti brušnej dutiny, ale napríklad aj za bolesti v bedrových kĺboch či stehnách.
  4. Môžu tiež ovplyvňovať cit v nohách a chôdzu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like