Skúsený dietológ povedal, aký produkt spôsobuje rakovinu. Vyhodila som všetko do posledného kúsku.

Téma prínosov a škôd z používania mäsa je stále naliehavejšia každým rokom. Objem produkcie mäsa neustále rastie, je stále menej šetrný k životnému prostrediu, ale aj v srdciach ľudí prebúdza stále viac a viac súcitu k zvieratám. Ľudstvo aj naďalej bude jesť mäso, ale stále existuje celý rad dôvodov, ktoré vás tlačia, ak sa nechcete vzdať mäsa úplne, potom ho používajte v menšom množstve.

Jedovaté mäso

  1. Znížite riziko vzniku rakoviny

Ukazuje sa, že mäso je karcinogénne. V roku 2015 WHO pridelila spracované mäsové výrobky za desivý stav potravín, ktoré môžu spôsobiť rakovinu. Použitím údeného mäsa, údenín a hamburgerov zvyšuje riziko rakoviny hrubého čreva o 18%. Tieto výrobky sú samozrejme chutné, ale čo sa stane s vašim telom?

  1. Znížite riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb

Choroby srdca sú jednou z najčastejších príčin úmrtnosti na svete. Prepnutie na rastlinnú stravu je nielen vynikajúcou prevenciou ochorenia kardiovaskulárneho systému, ale aj spôsob, ako zvrátiť ich vývoj.

  1. Uchováte si štíhlosť

Obezita je priamo spojená so spotrebou mastných mäsových výrobkov, najmä bravčového mäsa, klobás a údenárskych výrobkov. Pokúste sa znížiť spotrebu množstva škodlivého mäsa na minimum a budete sa cítiť oveľa zdravšie!

  1. Zachránite planétu

OSN odhaduje, že mäsový priemysel spotrebováva asi 70% všetkej sladkej vody na planéte. Množstvo emisií skleníkových plynov v poľnohospodárstve je pomerne veľké. Zníženie spotreby mäsa ľudstvom môže významne ovplyvniť situáciu v oblasti klímy a znížiť spotrebu zdrojov.

  1. Budete chcieť menej spať

Väčšina vegetariánov tvrdí, že potrebujú menej spánku, majú pocit osvieženia a sú plní energie. Všetko je logické, pretože rastlinné potraviny sú trávené oveľa jednoduchšie, čo eliminuje zbytočnú záťaž na tráviace ústrojenstvo.

  1. Rozšírite si gastronomické obzory

Ovocie, zelenina, bylinky, obilniny, orechy – sú tak chutné! A čo je najdôležitejšie – nesmierne užitočné.

Odstránením mäsa zo stravy si môžete zvýšiť kulinárske obzory a objavovať nové chutné pokrmy pre vás. Voliteľne môžete jesť mäso, aby bola zachovaná rovnováha bielkovín.

Skúste si občas nahradiť šťavnatý kus mäsa alebo údenej klobásy za fazuľu, šošovicu, celé zrná a orechy. To je neoceniteľným prínosom pre vaše zdravie a blaho našej planéty ako celku.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like