ŠKANDÁL na hodine náboženstva: Katechét zdrapil žiaka za …!

Škandalózny incident sa odohral pred približne dvomi rokmi na strednej škole v Zlatých Moravciach. Počas hodiny náboženstva sa katechét a zároveň poslanec snaží urobiť poriadok s jedným zo žiakov.

Škandalózny incident otriasol verejnosťou potom, ako bol pred pár hodinami zverejnený na internete. K neobvyklej udalosti došlo pritom už pred dvomi rokmi na Strednej odbornej škole technickej v Zlatých Moravciach. Počas hodiny náboženstva sa mal katechét a poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Petrovič snažiť vysporiadať s jedným zo žiakov.

Pedagóg podľa záberov z videa, ktoré zrejme natočil jeden zo žiakov, zdrapil chlapca za golier a pokúšal sa ho vyviesť z triedy so slovami ako vypadni. Tento prístup k žiakovi vyvolal medzi ľuďmi vlnu nevôle.

Petrovič sa však bráni so slovami, že sa nič vážne nestalo: “Ja som nikomu nikdy neublížil, nepoužil som ani vulgarizmy, je to vystrihnuté, len ten úsek. Ešte sa všetci čudovali, že čo on musel urobiť, že mne, najväčšiemu kľuďasovi na škole takto praskli nervy,” uvádza pre Nový Čas s tým, že vec bola vybavená tak, že žiak dostal zápis za nevhodné správanie a boli mu nariadené testy na drogy. Katechét síce uznáva, že jeho správanie možno nebolo najlepšie, no prípad uzatvára tak, že nešlo o nič, čomu by musela byť venovaná pozornosť. Niektorí rodičia sú však napriek tomu pohoršení z prístupu na vyučovaní, obzvlášť na náboženstve.

 

Hybaj za dvere

V mene Krista Kráľa hybaj dopiče za dvere, aneb učebné postupy pokojného, bohabojného učiteľa náboženstva a mestského poslanca Paliho Petroviča noviny.sk – spravodajstvo TV JOJ Televízne noviny TV Markíza Diana Pavlisová TV JOJ

Zveřejnil(a) Zlaté Hlodavce dne Čtvrtek 26. září 2019

 

Zdroj │ Foto: Facebook/Zlaté Hlodavce

You Might Also Like