Sirup z medovky je zázrak, ktorý máte skoro zadarmo: Stačí lyžička pred spaním a v noci sa už nebudete vôbec budiť!

A to ani zďaleka nie je všetko, medovka lekárska je doslova zázračná bylinka, ktorá rastie aj bez toho, aby sme sa o ňu špeciálne starali. Ja som ju raz zasadila a odvtedy si žije svojím životom a každý rok je mám na kilá. Suším si ju na čaj a čerstvú pridávam do limonád, ale najradšej ju mám tento sirup. Je vynikajúci, voňavý a ak máte nepokojný spánok, pomôže vám zaspať a spať nerušene celú noc.

 

Účinky medovky:

Pôsobí antibakteriálne a antisepticky

Uvoľňuje hlien

Pomáha odbúrať stres a nepokoj

Upokojuje podráždenú pokožku a urýchľuje hojenie rán

Má analgetický účinok a pomáha aj pri ťažkých migrénach

Recept na medovkový sirup

Potrebujeme:

Lístky z 30-35 dlhších stoniek medovky

750 g kryštálového cukru (prípadne trstinového)

20 g kyseliny citrónovej

1 a ¾ litra studenej prevarenej vody

Postup:

Listy odtrhneme zo stonky a jednoducho ich namočíme do vody. Necháme lúhovať na chladnom mieste 2 dni. Potom jednoducho scedíme a tekutinu prelejeme do hrnca. Pridáme cukor, kyselinu citrónovú a keď tekutina začne vrieť, necháme variť 5 minút. Potom necháme pár minút vychladnúť a naplníme do čistých fliaš. Používame na prípravu limonád, čajov a výborný je aj ako sladidlo do dezertov. Ak máte problémy so spánkom, dajte si lyžičku sirupu do čaju pred spaním. Skutočne to pomáha.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like