Šikovný trik zubára! Zoznámte sa s 2 produktmi, ktoré odstraňujú zubný kameň.

Okrem toho, že zubný kameň nevyzerá na zuboch vôbec dobre, môže nám spôsobiť ďalšie nepríjemné zdravotné ťažkosti. Pozrite sa, ako odstrániť zubný kameň. 

AKO VZNIKÁ ZUBNÝ KAMEŇ

Zubný kameň vzniká na zuboch zo zubného povlaku, pri nedostatočnej alebo nesprávnej hygiene zubov. Do prítomného zubného povlaku sa postupne dostávajú minerály zo slín a potravy. Postupne sa štruktúra mäkkého povlaku mení na tvrdé nánosy kameňa na zuboch, nad aj pod ďasnom. Nánosy zubného kameňa sa postupne zväčšujú, až môžu pokrývať celú plochu zuba.

Tak sa na zuboch vytvára zubný povlak, ktorý sa nedostatočnou hygienou vplyvom slín mineralizuje a zároveň dochádza k jeho tvrdnutiu a vzniku zubného kameňa. Je lepšie jeho vzniku predchádzať, no jeho tvorba závisí od mnohých faktorov a u niekoho vzniká oveľa rýchlejšie a ľahšie. Svoj podiel majú napríklad iná kvalita slín, alebo zloženie stravy.

AKO ODSTRÁNIŤ ZUBNÝ KAMEŇ DOMA?

Himalájska soľ: 

Ako efektívne a jednoducho využiť túto neobyčajnú soľ vo svoj prospech aj v kúpeľni? Stačí si namiešať roztok z himalájskej soli v správnom pomere. 26 % roztok odstráni zubný kameň už za jeden mesiac. Vezmite si maličký pohárik – štamprlík, najmenší, aký doma máte. Nalejte doň soľný roztok, tak aby ste tam mohli namočiť zubnú kefku. Takto si umývajte zuby denne.

Kokosový olej : Dajte si za lyžicu kokosového oleja do úst a prevaľujte pomedzi zuby. Nechajte pôsobiť aspoň päť až desať minút a následne vypľujte. Opakujte niekoľkokrát týždenne.

Jedlá sóda : Zmiešajte trochu sódy s vodou a naneste na prsty alebo kefku a jemne prechádzajte po zuboch. Následne ústa dôkladne vypláchnite. Sóda však sklovinu oslabuje a narúša, neodporúča sa preto ju používať viac ako raz týždenne.

Orechové škrupinky : Zopár orechových škrupiniek povarte vo vode asi 15 minút. Do vychladnutého odvaru si namáčajte zubnú kefku a umývajte 3x denne.

Soľ : Odstráni nielen zubný kameň, ale zabráni aj zubnému kazu. Stačí, keď si jednoducho osolíte vodu a budete si ňou umývať zuby 2-3x týždenne.

You Might Also Like