Sezóna komárov je tu! S týmito báječnými rastlinami sa ich zbavíte raz a navždy!

  • Otravné bzučanie komárov a ešte nepríjemnejšie svrbiace miesta po vpichoch sú nočnou morou a bohužiaľ i realitou teplých dní. Ponuka repelentov je dnes v obchodoch široká, ale kto by ale dobrovoľne vyhadzoval peniaze na prípravky, ktoré sú navyše plné chémie? Prírodný repelent vo forme týchto rastlín je rovnako účinný, navyše si ním aj skrášlite vašu záhradku.

Bazalka

Komáre vôňu tejto rastliny jednoducho neznesú. Zasaďte si bazalku na slnečné miesta vo vašej záhrade alebo v okolí domu. Bazalke sa samozrejme skvele darí i v kvetináčoch, ktoré umiestnite na okenný parapet. Tento zázrak prírody skvele spája príjemné s užitočným. Nie len že účinne odháňa otravný hmyz, navyše ju využijete ako dochucovadlo do najrôznejších jedál.

Kocúrnik

Už názov tejto rastliny hovorí o spojitosti s našimi štvornohými miláčikmi. Mačky táto rastlina privádza do vytrženia a jej pach v nich vyvoláva krátkodobú eufóriu. Aj keď kocúrnik prinesie vašej mačke šťastie, na hmyz pôsobí doslova odpudzujúco. Obohaťte ním vašu záhradu a získate účinný repelent, vizuálne potešenie i možnosť pripraviť si z tejto liečivej byliny chutný čaj.

Citrónová tráva

Táto rastlina sa väčšine z nás spája s kozmetickým priemyslom, či produktami z drogérie. Olej z citrónovej trávy sa zvykne pridávať i do vonných sviečok. Ak sa rozhodnete tento prírodný repelent vysadiť do vašej záhrady, vyberte si miesto, kde sa často nepohybujete. Zvýšená koncentrácia olejov z citrónovej trávy by mohla spôsobiť drobné podráždenie kože.

Medovka

Medovka lekárska je skutočným zázrakom vo svete flóry. Obľúbený medovkový čaj, ktorý upokojí a posilní dušu i telo nie je jedinou výhodou pestovania tejto rastliny. Poteší vás svojou príjemnou vôňou, ktorá má na komáre celkom opačný efekt. Vysaďte si ju na slnečné miesto a neželaní bzučiaci návštevníci sa v okolí vášho domu viac neukážu.

Tymian citrónový

Osviežujúca vôňa tejto rastliny pôsobí na komáre i muchy nesmierne odpudivo. Vyhovuje jej slnečné a suché miesto. Má liečivé účinky a využijete ho i v kuchyni na dochutenie mäsa, polievok ale i sladkých džemov, či medu.

Mäta

Známa rastlina, ktorá sa nám spája najmä s chutným čajom alebo osviežujúcim mojitom je skvelým pomocníkom v boji proti otravnému hmyzu. Zasaďte si ju do kvetináčov, či záhrady a komáre sa u vás viac neukážu.

Levanduľa

Azda najkrajšia rastlina zo všetkých spomínaných. Táto fialová nádhera vytvára pohodovú atmosféru nie len vzhľadom ale i vôňou. Tá ale pre hmyz lákavá nie je, preto sa vďaka levanduli zbavíte hádam všetkých druhov hmyzu okrem včiel.

Vytvorte si účinný prírodný repelent vo vašej záhrade a vďaka týmto rastlinám si na otravný hmyz v okolí vášho domu, či chaty ani len nespomeniete.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:  sovkusom.ru

You Might Also Like