Sedem chýb, ktoré robíme pri výbere oblečenia, a tie nám bránia, aby sme vyzerali čo najlepšie

Môžete chodiť do posilňovne, jesť len zelené jablká, behať každý deň ráno a konečne mať postavu vašich snov … ale potom si to môžete pokaziť všetko tým, že vyberiete nesprávne oblečenie. Prípadne by ste nemali mať nedostatky, ktoré možno ľahko skryť výberom správneho oblečenia.

 

Vytvorili sme rad vysoko efektívnych tipov, ktoré vám pomôžu vyzerať zdravšie za dve minúty a to všetko tým, že si vyberiete správne oblečenie.

#7. Veľké kockované vzory

Oblečenie, ktoré má veľký kockovaný vzor, ​​môže úplne zabiť vašu postavu. Vyzerajú štýlovo, ale vzbudzujú dojem, že ste o niekoľko centimetrov širší. Namiesto toho si môžete vyberať dizajny s neutrálnou potlačou alebo len obyčajnými farbami. Ak naozaj milujete kockované vzory a nedokážete si predstaviť svoj šatník bez nich, vyberte si oblečenie s menšími ako veľkými štvorčekmi.

#6. Horizontálne tvary

Horizontálne vzory vytvárajú dojem oveľa väčšej postavy, akú vlastne máte. Ale ak máte radi pruhované oblečenie, nezúfajte. Jediné, čo musíte urobiť, je zmeniť ich smer: vertikálne pruhy dosiahnu pravý opak, takže vyzeráte vyššie a štíhlejšie.

Alternatívne sa môžete vždy rozhodnúť pre klasickú kombináciu rôznych farebných položiek.

#5. Príliš veľa aplikácii

Nekonečné volániky, záhyby a ozdoby budú pridávať vašej postave aspoň pár veľkostí. Pokúste sa vybrať oblečenie s minimálnym množstvom dekorácií, ako je napríklad zipsová sukňa, ktorá predlžuje vašu postavu alebo vertikálne pruhované oblečenie, ako je to popísané vyššie.

#4. Veľké potlače s horizontálnymi prvkami

Veľké potlače pôsobia ťažšie a širšie, zatiaľ čo sandále s dlhými šnúrkami, ktoré sa viažu na nohách, tie vašu postavu skracujú. Na druhej strane, výstrih a rázporok na vašej sukni môže spôsobiť, že vaša postava je vyššia. Dávajte si pozor na to, aby ste si vyberali jednofarebné veci a vyberajte topánky, ktoré sú blízke vášmu tónu pleti. To vám tiež pomôže vyzerať vyššie a štíhlejšie.

#3. Lodí výstrih

Výstrih človeka na šatách môže vyvolať dojem, že ste oveľa mohutnejší, ako ste naozaj, zatiaľ čo výstrih v tvare V na vás môže vyzerať naozaj elegantne. Pamätáte, ako sme vám odporúčali vyhnúť sa oblečeniu s ďalšími záhybmi? Venujte pozornosť tomu, o koľko širší pás je na ľavom obrázku.

#2. Široké horizontálne pruhy

Jediná horšia vec než horizontálne pruhy na oblečení, sú široké a jasné horizontálne pruhy. Tento druh sukne, ktorý je na ľavom obrázku je najlepší outfit  … ak je vašim cieľom zmeniť elegantnú figúrku na beztvarý vak. Jednofarebné šaty s drobnou potlačou a širokým čiernym opaskom v páse, na druhej strane zdôraznia vaše krivky a budete vyzerať oveľa štíhlejšie.

#1. Svetlé farby

Svetlé farby vás rozširujú v oveľa väčšom rozsahu, ako jemnejšie tóny. Pozrite sa na tieto obrázky: dva rovnaké pruhované topy – jediný rozdiel medzi nimi je ich farba. Na ľavom obrázku sa slečnin pás a ramená javia oveľa plnšie ako vpravo, kde sú pruhy oveľa bledšie. Nižšie polovice dvoch oblečení sa tiež líšia – čierna zvyčajne spôsobuje, že niekto vyzerá štíhlejší, ale dizajn môže zničiť efekt. Široké šatové nohavice na ľavom obrázku pridávajú na váhe v porovnaní s oblečením na pravom obrázku.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

ZDROJ:BRIGHTSIDE

You Might Also Like