Sára: Pitie 3 litrov vody denne mi ubralo v tvári 10 rokov

Dostatočný denný príjem čistej vody je dôležitý pre takmer každú telesnú funkciu. Ale 1 z 5 ľudí jej pije nedostatok.

Prečítajte si tento článok a dozviete sa výsledok jedného zaujímavého experimentu.

Sarah Smith a jej príbeh

Sarah Smith je 42 ročná matka dvoch malých detí žijúci v Anglicku. Ona, podobne ako mnohí z nás, sa priznala, že nepila každý deň odporúčané 2 až 3 litre čistej vody.

Trpela na zlé trávenie a pravidelné bolesti hlavy. Po konzultácii s lekármi ohľadom oboch zdravotných problémov sa rozhodla, že dodrží ich odporúčania.

Tým v oboch prípadoch bolo, že musí zvýšiť svoj denný príjem vody. Tiež si predsavzala, že zdokumentuje všetko, čo sa stane v tomto experimente, keď bude piť každý deň 3 litre čistej vody po dobu jedného mesiaca.

Veľmi ju zaujímalo, aké budú toho skutočné prínosy. Na začiatku sa Sarah pozrela v zrkadle na svoju tvár a skonštatovala:

Mám 42 rokov, ale vyzerám skôr na 52, čo je pomerne šokujúce. Mám tmavé tiene pod očami, kvôli ktorým budím dojem vyčerpanosti. Ďalej mám veľa vrások a podivné červené škvrny. Celkovo mojej tvári chýba lesk. Vyzerá mŕtvo. Dokonca, aj moje pery sú zvädnuté.

Výsledky pitného experimentu

prvý týždeň

Po ukončení prvého týždňa spozorovala, že sa jej zlepšila činnosť čriev a moč mal čírou farbu. Voda sa bez problémov odplavovala z jej predtým dehydratovaných obličiek.

Avšak zaznamenala aj trhliny na pokožke, ktoré boli výsledkom uvoľňovaných toxínov. Na druhú stranu, stihli pominúť bolesti hlavy a kĺbová stuhnutosť , ktoré často mávala ráno hneď po prebudení.

Voda je totiž nepostrádateľná pre správne premazanie kĺbov .

druhý týždeň

Druhý týždeň došlo k zlepšeniu tónu a celkovej konzistencie pokožky . Na pokožke pri očiach stále mala vrásky, ale ten pohľad vyčerpanosti sa vytratil.

Jej brucho bolo viditeľne plochejšie. Najviac ju však potešil manželov veľmi milý kompliment, že jej celulitída sa stratila. Celý druhý týždeň vydržala bez jedinej bolesti hlavy .

Tretí týždeň

Počas tretieho týždňa so šťastím Sarah sledovala, ako jej zmizli vrásky okolo očí a tiež spomínané čierne kruhy. Pokožka bola bacuľatejšia a zdravšia.

Okrem toho, v tomto čase už aj prirodzene menej jedla. Predtým totiž často padala do bežnej pasce, že signály tela, ktoré znamenajú smäd, sa zle interpretujú ako hlad.

Výskum ukázal, že až 37% ľudí si tieto signály často zamieňa.

štvrtý týždeň

A čo sa teda stalo po štvrtom týždni?

Sarah k tomu hovorí:

Ja skutočne nedokážem uveriť rozdielom na svojej tvári. Vyzerám, ako celkom iná žena. Tmavé tiene okolo očí a škvrny na tvári kompletne zmizli. Moja pokožka je takmer ako vtedy, keď som bola dieťa. Táto premena je jednoducho nevídaná.

Okrem uvedených vecí, bola Sarah tiež štíhlejšia, čo nikto nedokázal poprieť. A predstavte si, že na to všetko nebolo nutné vo svojom živote zmeniť nič iné než to, že do svojej dennej rutiny zakomponovala väčší príjem čistej vody. Jej fotografie to len dokazujú.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like