S týmto domácim hnojivom moje paradajky a uhorky rastú rýchlejšie a nie sú napadnuté žiadnym škodcom ani chorobou!

Efekt po použití tohoto domáceho hnojiva je neuveriteľný. Všetko, čo budete potrebovať je len voda, droždie a cukor v tom správnom pomere. Táto zmes je nie len hnojivo, ale pomáha rastlinke pri raste a robí ju silnejšou a odolnejšou. Všetko čo nato potrebujete máte doma.

Ako na to?

Do vedra si napustíme teplú vodu (cca 6 litrov), ktorá by však nemala mať viac ako 35 stupňov Celzia. Do vody pridáme 15 gramov suchého droždia a 15 lyžíc cukru. Celú zmes dobre premiešame. Teplota vody musí byť do 35 stupňov preto, aby kvasinky nestratili svoj účinok. Zmes necháme odstáť cca 8 hodín, ideálne cez noc, a potom to celé dobre premiešame. Túto zmes pripravujte vo väčšom vedre.

Ak budete mať hnojivo hotové ráno, môžete to vyskúšať ešte predtým ako vyjde slnko a druhú polovicu si nechajte na večer, keď zapadne. Toto hnojivo sa najviac osvedčilo na uhorky a paradajky, no vyskúšať ho môžete na všetko.

Toto hnojivo si môžete dať aj do rozstrekovača a postrekovať listy rastlín, čím ich chránite pred rôznymi ochoreniami. Skvelé hnojivo, ktoré nestojí takmer nič a napriek tomu je veľmi efektívne. Ak chcete mať bohatú zeleninovú úrodu, určite vyskúšajte.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: ketkes.com

You Might Also Like