S touto maskou zabudnete na botox: Tá najlepšia domáca maska, ktorá vymaže všetky vrásky!

Všetci pijeme aspoň občas kávu, že? Veľa ľudí po celom svete denne pije kávu. Káva je najpopulárnejší nápoj na svete, hneď za vodou. 

Ale vedeli ste, že každý rok tisíce kilogramov použitej kávy skončí v odpade, aby sa potom dopravili na skládku, čím sa opäť len zvýši celkové množstvo odpadov?

To znamená, že nabudúce, až si urobíte kávu, namiesto toho, že by ste s ňou plytvali, zvážte použitie vašej použitej kávy pre túto úžasnú domácu masku.

Ako to funguje – kofeín, ktorý sa nachádza v káve, pôsobí ako vazodilatačná látka, ktorá zvyšuje stálosť a lieči tuhosť pleti.

Táto kávová maska ​​tváre tiež obnoví vašu unavenú pleť. Káva má silné protizápalové vlastnosti. Je tiež nabitá antioxidantmi, ktoré pomáhajú pri neutralizácii voľných radikálov, čo môže spôsobiť poškodenie vnútornej vrstvy pokožky.

Prečo používať kávu

Tu je 6 dobrých dôvodov, prečo by ste mali používať použitú kávu

  • Káva vám môže pomôcť spevniť vaše cievy . Je tiež veľmi užitočná pre vyhladenie a redukciu kŕčových žíl.
  • Káva vám tiež môže pomôcť odstrániť mŕtve kožné bunky na koži. Jediné, čo musíte urobiť, je namiešať kávovú usadeninu a vaječný bielok a aplikovať ju na tvár.
  • Káva vs celulitída . Ako ju používať – zmiešajte kávovú usadeninu s olivovým olejom. Aplikujte túto zmes na postihnutú oblasť a zakryte plastovou fóliou. Nechajte 5 minút a opláchnite vodou.
  • Káva ako maska na tvár . Je to veľmi jednoduché – iba zmiešajte 3 PL kávovej usadeniny sa pohárom čerstvého mlieka. Aplikujte túto zmes na tvár a krk. Masírujte jemne pokožku a následne ponechajte na tvári po dobu 20 minút. Opláchnite vodou.
  • Mletá káva hydratuje pokožku. Ako ju použiť – postačí zmiešať 3 lyžice kávy s lyžicou práškového kakaa. Aplikujte túto zmes na tvár a nechajte ju tam na 30 minút. Po 30 minútach musíte umyť tvár vlažnou vodou.
  • Používajte kávu, aby ste odstránili tmavé škvrny a jazvy po akné . Tu je to, čo musíte urobiť – zmiešajte mletú kávu s detským olejom. Aplikujte túto zmes na tvár a jemne masírujte. Tento postup opakujte každý deň a tmavé škvrny zmiznú!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like