S pomocou tejto neuveriteľnej metódy naučíte dieťa chodiť na nočník už za 3 dni

Každý rodič sa na svoje dieťa pozerá s úsmevom na perách. Sleduje ako rastie, ako sa učí, ako pomaly chápe svet okolo neho. Niektoré fázy vývoja dieťaťa sú trochu zložitejšie, vrátane tých prípadov, keď sa snažíme dieťa odnaučiť od plienok. Veľakrát sa môže zdať, že je to veľmi náročná a zdĺhavá cesta. Nemusíte však zúfať.

S touto metódou svoje dieťa naučíte chodiť na nočník už za tri dni.

Fell technika – jej účinnosť spočíva v nutnosti. Vaše dieťa chodí doma od pása dole nahé, keď ste na verejnosti, tak má voľné nohavice a nič pod nimi. Tento fakt vaše dieťa jednoducho donúti používať nočník.

Stále sa však odporúča, aby vaše dieťa malo cez noc plienku.

Ak chcete túto metódu využiť, musíte dodržať nasledovné kroky.

Rozmiestnite po vašom dome či byte nočníky. Najideálnejšie je, ak máte nočník najmä v tých izbách, kde sa vaše dieťa najviac pohybuje.

Vždy majte pri sebe niekoľko plienok a nohavíc. Táto poistka vám zaručí pokoj aj v tej najnevhodnejšej chvíli, keď sa vášmu dieťatku stane nehoda.

Ak žijete v mieste, kde je často zima, uistite sa, že má vaše dieťa na nohách ponožky alebo teplé papučky.

Ak ste tieto pokyny dodržali, môžete vaše dieťa pomaly učiť na nočník.

V prvý deň

Vaše dieťa chodí doma od pása dolu nahé. Pozorne ho sledujte, ak sa mu bude chcieť čúrať, vezmite ho k najbližšiemu nočníku.

Pri konzumácii slaných pokrmov alebo potravín s nízkym obsahom vody sa uistite, že dieťa pije dostatok tekutín. To zapríčiní častejšie potrebu ísť na záchod.

Ak potrebujete ísť na záchod vy, vezmite dieťa so sebou. Deti sa môžu a dokážu naučiť veľmi veľa vecí len z pozorovania. Kto iný by im mal ísť príkladom ako rodičia?

Zakaždým svoje dieťa pochváľte alebo s ním oslávte situáciu, keď správne použije nočník. Dieťa potom lepšie pochopí, že urobilo správnu vec.

Ak sa vášmu dieťaťu nepodarí použiť nočník, nenadávajte mu ani ho nenadávajte. Podporte ho a neustále nabádejte k používaniu nočníku.

Pred spaním svojmu dieťaťu povedzte, že je čas na použitie nočníku (vyhnite sa položeniU otázky, jednoducho mu to oznámte). Plienky dajte dieťaťu až tesne pred zaspaním – vyhnete sa tak drobným nehodám.

Druhý deň

Použite prvú metódu z predošlého dňa s tým rozdielom, že dieťaťu oblečiete len voľné nohavice bez plienky. Tentoraz dieťa vezmite von, najlepšie popoludní, aspoň na jednu hodinku. Počkajte, kým sa mu bude chcieť ísť na záchod. Ak takáto chvíľa nastane, choďte s ním na nočník a až potom spolu vykročte von.

Pri odchode z domu má vaše dieťa len voľné nohavice. Vašou úlohou je teda ísť von a dostať sa späť bez nehody a nutnosti použiť nočník, keď ste spolu vonku.

Zostaňte v blízkosti vášho domu, úplne postačí, keď sa prejdete po okolí. Ak ale chcete ísť na dlhšiu prechádzku, vezmite si prenosný nočník, ale použite ho len v nutnom prípade.

Tretí deň

Držte sa inštrukcií, ktoré ste absolvovali v prvý deň. Teraz však vezmite dieťa bez plienky von dvakrát: raz ráno a raz v popoludňajších hodinách. Zakaždým svojmu dieťaťu povedzte, aby pred odchodom použilo nočník a uistite sa, že to naozaj urobilo.

Tu opäť platí, že vaše dieťa ide von bez plienky. Pri dlhšej prechádzke si vezmite prenosný nočník a veci na prezlečenie v prípade nehody.

Výsledky tejto metódy by sa mali dostaviť v priebehu šiestich až ôsmich týždňov. Ak výsledky neuvidíte, tento postup opakujte. Musíte si uvedomiť, že táto metóda a celkovo učenie dieťaťa vyžaduje čas, trpezlivosť a hlavne podporu z vašej strany.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like