S obyčajnými sviečkami som doma prešla cez medzery medzi dlaždicami. Výsledok bol úchvatný! Toto budete robiť aj vy

Kachličky či keramické obklady v kuchyni sú populárne, pretože materiál, z ktorého sú vyrobené, je nadčasový a škvrny na nich sa dajú ľahko odstrániť. Bohužiaľ, nie všetky škvrny idú dole bez problémov a hlavne tie zamastené tukom, nehovoriac o priestore medzi dlaždičkami.

Ukážeme vám niekoľko tipov , ako na to, aby ste sa problému zbavili čo najrýchlejšie!
Takto sa zbavíte nečistoty na dlaždičiek v kúpeľni i kuchyni

V 4 litroch vody si zriedite 4 PL prášku bórax (kúpite ho v lekárni alebo v obchode pre záhradkárov), 100ml octu a 100ml tekutého amoniaku. Navlhčite dlaždičky a následne ich jemne utrite. Odstránite špinu a nezanecháte žiadne šmuhy.

 

Do 500ml vody si rozpustite 3 lyžice sódy. Naneste na hubku a utrite postihnuté oblasti. Na vyčistenie škár použite starú zubnú kefku namočenú do tohto roztoku.

 

Vezmite si kúsok citróna a potrite ním znečistenú oblasť. Po 15 minútach citrónová šťava zmäkčí zaschnutý tuk a vy ho už len jednoducho odstráňte hubkou.

 

Obzvlášť zaschnuté mastné škvrny natrite kašičkou zo sódy a potom postriekajte octom. Akonáhle prebehne reakcia oboch zmesí, stačí, keď povrch pretrite mäkkou handričkou. Ocot okrem toho, že odstráni mastnotu, dodá keramickému povrchu lesk.

 

V prípade, že škáry medzi dlaždicami sú neustále znečistené, použite jednoduchý trik: Vyčistite ich jedným z predošlých tipov, nechajte vyschnúť a potrite bežnou parafínovú sviečkou. Rovnakým spôsobom môžete postupovať pri obkladoch v kúpeľni, kde sa na ne často vyskytuje pleseň.

 

Môžete tiež zvoliť niektorý z kúpených prostriedkov na čistenie dlaždičiek. Pred použitím doporučujeme umyť dlaždičky bežným mydlovým roztokom. V obchodoch tiež nájdete melamínové huby alebo parné čističe, ktoré sa s týmto problémom rýchlo pobijú.
Veríme, že s týmito trikmi bude pre vás čistenie a upratovanie o niečo viac jednoduchšie. Rovnakými spôsobmi si môžete vyčistiť večne zamastenú rúru!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like