Roztrhli sa Vám silonky? Neuveríte, aký užitočný dokáže byť tento kúsok odevu v domácnosti!

Prostriedok proti moliam

Ak sa vám osvedčili levanduľové vrecúška, už sa viac nemusíte trápiť s ich šitím. Nasušené kvietky levandule jednoducho napchajte do starých nylonových pančúch a zauzlite. Narobte ich toľko, koľko vládzete. V skrini o nich budete vedieť len vy a vaše kamarátky mole. Tie však po takomto údere pod pás okamžite odídu, a to množstvo levandule v silonkách vám dajú pocítiť svojim trvalým odchodom.

Leštidlo

Ak ste doteraz kupovali na leštenie nábytku či bytových doplnkov handričku určenú špeciálne na toto použitie, dobre porozmýšľajte. Taká handrička je už na dotyk vyrobená z podobného vlákna ako silonky. Roztrhané silonky teda nevyhoďte. Ich použitím na leštenie nábytku ušetríte za handričky.

Filter na stratené poklady

Stratili ste drobnosť – šperk, alebo kamienok, na ktorom vám veľmi záleží? Na jeho nájdenie existuje dokonalý trik. Natiahnite starú silonku na tyč od vysávača, nasaďte nadstavec na vysávanie a pustite sa do roboty. Po chvíli vám vaša veľká vzácnosť určite cinkne dnu, no do vrecka vysávača sa nedostane. Zachytí ju silonka!

Dekoratívne vonné vrecká

Ide o podobnú drobnosť ako pri moliach, no tentoraz môžete svojej fantázii povoliť uzdu. Vyrobte si zo starších farebných siloniek takéto roztomilé vrecká, ktoré potom naplňte bylinkami zo záhradky, alebo šupkami z citrusov. Dajte ich na teplé miesto a uvidíte, ako krásne budú rozvoniavať.

A nemusíte kupovať žiadne drahé a pritom umelé osviežovače vzduchu. Navyše, ak sa s vreckom pohráte a dáte mu peknú stužku, alebo naň niečo jemné našijete, môžete takúto drobnosť aj podarovať.

Puzdro na metlu

Ak milujete cirokové metly rovnako ako my, potom dbajte na ich životnosť. Niežeby bola krátka, ale dá sa ešte predĺžiť. Oblečte metlu do takéhoto ochranného puzdra a postarajte sa, aby sa jej konáriky nelámali už pri prvom použití. A pamätajte, niet nad dobrú metlu!

„Podväzok“ na paradajky

Mnohí záhradkári tento spôsob viazania paradajok používajú dodnes, no ak patríte k mladším ročníkom a záhradkárčenie je to, čo vás napĺňa, inšpirujte sa a poviažte si paradajkové kríčky staršími silonkami. Je to extrémne praktická záležitosť.

Dočasná sieťka na hmyz

Toto riešenie už na prvý pohľad nie je vábne, no ako dočasné postačí. Ak sa vám roztrhla ochranná sieťka proti hmyzu a kým vám prídu namontovať a zmerať novú ubehnú počas sezóny aj celé týždne, nalepte na dieru dočasne starú silonku. No a čo? Veď to tam nebude naveky.

Ochrana pre kvety

Ak sa aj vám stáva, že kvety často prelejete, dajte si poradiť a oblečte vaše kvetináča do siloniek. A to doslova! Prebytočná voda totiž po silonke stečie pekne na parapetu a rastlinka vám nezhnije. Teda, ak to naozaj veľmi nepreženiete.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like