Rodičia POZOR! Matka varuje všetkých : Jej trojročná dcérka zjedla známu pochúťku, takmer zomrela

Matka vydala vážne varovanie rodičom po tom, čo jej trojročná dcéra takmer zomrela, lebo zjedla popcorn.

 

34-ročná Cheree Lawrenceová z Brisbane si neuvedomila, že popcorn môže byť taký nebezpečný pre deti mladšie ako päť rokov, až kým jej dcéra Sophie neskončila v nemocnici.

„Ani mi to nenapadlo, keď som dávala popcorn svojmu 3-ročnému dievčatku,“

povedala Cheree pre Daily Mail. „Popcorn už jedla. Všetky moje deti vyrastali s popcornom vo svojom obedári. Nemala som ani len tušenie, aké nebezpečné je pre malé deti to, že môžu popcorn vdýchnuť, alebo že deti do piatich rokov by nemali mať popcorn vôbec.“

 

Keď sa teraz už 5-ročná Sophie začala dusiť pri sledovaní filmu, Cheree začala panikáriť. „Dala som jej napiť vody a na okamih sa zdalo, že je v poriadku,“ povedala.

Chrčanie sa však zhoršovalo, preto ju okamžite zobrali na pohotovosť. V čase, keď mama s dcérou dorazili, chrčanie Sophie bolo až desivé. S trojročným dievčaťom sa čo najrýchlejšie ponáhľali k tímu doktorov, ktorí sa snažili zistiť, čo sa deje.

„Povedala som im o incidente s popcornom a vysvetlila, čo sa stalo,“ povedala Cheree. Dodala, že lekári si nemyslia, že by to malo mať nejakú súvislosť, pretože Sophie zareagovala na liečbu. „Dievčatko bolo prepustené nasledujúci deň s diagnózou náhleho nástupu astmy,“ hovorí Cheree a pokračuje: „No nebola som si celkom istá, či je to správne, lekári sa však zhodli. Povedali nám, že ak by to bolo kvôli popcornu, nezareagovala by na liečbu.“

 

Keď o pár dní neskôr Sophie začala opäť zápasiť s dýchaním, vrátili sa do nemocnice. „Spýtala som sa, či by sa mohlo urobiť röntgenové vyšetrenie, aby sa vylúčil popcorn, ale bolo mi povedané, že by sa na RTG neukázal, takže by to nemalo zmysel,“ vysvetľuje Cheree.

Sophie bola opäť prepustená. Keď príznaky pretrvávali, 34-ročná mamička vzala svoju dcéru opäť k lekárovi, ktorý okamžite vykonal RTG hrudníka. Zistil, že má zápal na pľúcach. Rýchlo ju poslali k súkromnému respiračnému špecialistovi a nasadili steroidy, antibiotiká a Ventolin. Sophie bola prevezená na pohotovostnú chirurgiu, kde jej odstránili kúsok popcornu, ktorý jej tam ostal. „Popcorn spôsobil poškodenie jej pľúc, pretože tam bol päť týždňov a pomaly sa rozkladal,“ povedala Cheree. Matka vyzvala všetkých rodičov, aby dôverovali svojmu inštinktu, keď si myslia, že niečo nie je v poriadku.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: čas.sk

 

You Might Also Like