Rodičia, POZOR! Internetom sa opäť šíri nebezpečná hra: Deti na ňu doplácajú životom! Desivá Momo psychicky útočí na deti, hra má končiť smrťou

Nie len v Británii ale aj rodičia po celom svete už zaregistrovali hru, ktorá sa začala šíriť internetom. Bábika, ktorá sa vola MOMO vám na internete môže vyskočiť pri sledovaní rozprávok na Youtube, pri hrách, či v mobilnej aplikácii Whats App.

 

Hra zrejme spôsobila smrť tínedžerky z Argentíny.

Iste si spomínate na hru Modrá Veľryba alebo aj Blue Whale z Ruska, ktorá údajne spôsobila až 130 samovrážd. Po veľkom „boome“ a strachu, ktorý tento nebezpečný „challenge“ vyvolal, sme o Modrej Veľrybe už nejaký čas nepočuli. Teraz sa však na sociálnych sieťach objavila ďalšia takáto „hra“, ktorá pôsobí ešte o niečo desivejšie. 

Celé to začalo na Facebooku ako výzva, aby ste kontaktovali neznáme telefónne číslo. Po tom, čo si ho obete uložili do WhatsAppu, zistili, že neznáma osoba sa volá Momo a ako profilovú fotku má uložený obrázok ženskej tváre s nezvyčajnými tvarmi očí a úst, z ktorého tuhne krv v žilách. Mimochodom, tento avatar je dielom japonského umelca, ktorý s hrou nemá nič spoločné.

Po tom čo si užívatelia Moma pridali, im začali chodiť správy s vyhrážaním, ktoré sprevádzali násilné obrázky. Prvé sťažnosti na Moma prišli dávnejšie z mexického štátu Tabasco, kde údajne hra začala.

 

Až v Argentíne ale nabrala celkom nových rozmerov, pretože podľa miestnej polície spôsobila smrť 12 ročného dievčaťa, ktoré si siahlo na život. To si zaznamenávalo okrem iného aj komunikáciu s Momom. Polícia ale zatiaľ nie je stopercentne presvedčená, že za smrť môže tajomný užívateľ skrývajúci sa za týmto menom.

Momo sa podľa BBC objavil aj v Spojených Štátoch, Francúzsku a Nemecku. V sučasnosti nie je celkom jasné, ako veľmi je hra rozšírená a zrejme za ňou nestojí jediný človek. Na WhatsAppe je Momo spojený minimálne s troma telefónnymi účtami z Japonska, Kolumbie a Mexika. Španielska polícia už stihla varovať všetkých obyvateľov, aby „radšej ignorovali absurdné výzvy, ktoré prichádzajú cez WhatsApp“.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: thesun.co.uk

You Might Also Like