Recept na doteraz neprekonaný prírodný liek na pečeň, srdce, reumu a srdce

Ak sa ráno prebúdzate unavení a vyčerpaní bez energie, aby ste čokoľvek robili, potom máme pre vás jeden naozaj úžasný recept. Ukážeme vám niečo, čo si skutočne zamilujete.

 

Ide o zmes dvoch bežných látok, ktoré zrejme aj tak už máte doma, takže nemusíte nič kupovať. Táto zmes vám pomôže prečistiť cievy a detoxikovať črevá, telo, pečeň i žlčník.

Jediné, čo potrebujete urobiť, je zmiešať čerstvú citrónovú šťavu s kvalitným olivovým olejom.

Výsledná zmes vás zbaví škodlivých toxínov, ktoré vám uberajú energiu a spôsobujú únavu. Už krátko po začatí tejto kúry sa opäť budete cítiť plní energie a životného elánu.

Krátka história tohto receptu

Tento liek používalo nespočet množstvo ľudí už od pradávna na liečbu širokej palety zdravotných problémov.

Jeho základom je olivový olej, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou stredomorskej stravy.

Poskytuje zdravé tuky, ktoré nás chránia pred zlým LDL cholesterolom (hoci v súčasnosti sa pomaly začína ukazovať, že ani ten zlý cholesterol nemusí byť až taký zlý, ako sa doteraz verilo).

Okrem toho je tento olej výborným prostriedkom na prečisťovanie tela od toxínov. Antickí Gréci i Rimania ho nazývali tekutým zlatom a vážili si jeho hodnoty.

Olivový olej by mal byť súčasťou vašej každodennej stravy.

Na druhú stranu, citrón patrí medzi jedno z najzdravších ovocí na planéte. Obsahuje mnohé prospešné živiny, vitamíny, minerály a antioxidanty.

Medzi najdôležitejšie nutričné ​​látky v citrónoch radíme vitamín C, vitamíny skupiny B, draslík, horčík a bioflavonoidy.

Olivový olej a citrón sa môžu pri starostlivosti o zdravie a v kozmetike používať aj samostatne. Ak sa však skombinujú, vie robiť veci, ktoré by jednotlivo nedokázali.

Je však dôležité, aby ste používali kvalitný olivový olej, ktorý je lisovaný za studena. Len v takom oleji sú zachované všetky jeho živiny a prospešné látky.

K výrobe zmesi použite:

  • čerstvú šťavu z 1 citróna
  • 1 polievkovou lyžicou olivového oleja

Obe ingrediencie zmiešajte v pohári a následne vypite, prípadne túto zmes možno pridať napríklad do šalátov.

Uvedený liek skvele účinkuje na nasledujúce ochorenia a zdravotné komplikácie.

1) Zápcha

Kombinácia olivového oleja a citrónovej šťavy vytvára perfektný lubrikant pre vaše črevá, ktorý pomôže uvoľniť uviaznutú potravu a zaistiť pravidelnosť stolice.

Okrem toho zbaví črevá usadených toxínov a zahnívajúcich zvyškov, ktoré by mohli vyvolať zápaly a časom dokonca rakovinu hrubého čreva.

Z tela sa tak dostane von všetko, čo sa von dostať má.

2) Kardiovaskulárne problémy

Olivový olej je plný zdravých mastných kyselín, ktoré sú extrémne dôležité pre celé telo a zvlášť pre srdce a cievy.

Mastné kyseliny zaisťujú zdravú cirkuláciu krvi, odstraňujú nánosy cholesterolu a potláčajú zápaly v cievach.

Kombinácia olivového oleja a citrónovej šťavy navyše disponuje látkami, ktoré majú na obehový systém silné liečivé účinky a spoľahlivo tým predchádzajú vzniku rôznych kardiovaskulárnych ochorení.

3) Reumatické ochorenie

Ako olivový olej, tak i citrónová šťava disponujú mocnými protizápalovými vlastnosťami.

Ak budete túto zmes konzumovať pravidelne každý deň na lačný žalúdok, nepotrvá dlho a vaše dlhoročné reumatické bolesti kĺbov začnú postupne slabnúť.

Sú dokonca zaznamenané prípady, že tento liek dokázal úplne vyliečiť ľudí s reumy, ktorým dovtedy tradičné lieky nepomáhali.

4) Zlepšenie činnosti pečene, žlčníka a vyplavenie žlčových kameňov

Pravidelná konzumácia tejto zmesi ráno na lačný žalúdok vám pomôže predchádzať tvorbe a rastu žlčových kameňov.

Najlepšie je užívať túto zmes aspoň hodinu pred raňajkami ak tomu ešte vypiť pohár čistej vlažnej vody.

Bude to mať pozitívny vplyv nielen na detoxikáciu vašich pečene, ale podporíte tým aj tvorbu žlče a jej ľahšie priechodnosť žlčovodmi.

Ak vás trápia ktorákoľvek z vyššie spomínaných zdravotných ťažkostí, potom neváhajte a vyskúšajte tento overený staroveký liek.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like