Ráno som si na tele našla červené bodky, ktoré tam deň pred tým neboli! Úplne ma to vystašilo

Svoje telo, v tomto prípade pokožku tela, by sme mali sledovať pravidelne. Ak máte znamienko, ktoré sa zmenilo, prípadne ste si ho seškrábli, alebo Vás jednoducho otravuje, vždy je dobré navštíviť lekára, ktorý odborne posúdi, v akom je stave.

Kožného lekára by sme mali navštíviť aspoň raz ročne, preventívne, a nechať si znamienka skontrolovať. Môžete sa tak vyhnúť oveľa horším zdravotným problémom. Čo ale, keď si na pokožke nájdete malé červené fliačky podobné znamienkam?

Čo robiť, ak si nájdete červené bodky na tele?

Nemusíte vôbec panikáriť. V malom množstve nepredstavujú žiadne zdravotné riziko, ale netreba ich podceňovať. Jedná sa o hemangiómy, ktoré sa prejavujú malými červenými bodkami, najmä v hornej polovici tela. V podstate sa jedná o nezhubné nádory krvných ciev. Príčiny vzniku sú dodnes aj odborníkom neznáme, ale svoju úlohu pri ich vzniku môže hrať aj genetika.

Červené bodky by Vám nemali spôsobovať žiadne ťažkosti, dokonca sú prípady, keď samy po čase vymiznú. Odstrániť tento kozmetický problém sa dá laserom, takže po nich nezostáva jazva. Aj pri červených bodkách platí, že ak uvidíte ich zmenu, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Lekári tvrdia, že za vznik červených bodiek môžu hlavne tieto dve veci:

Najviac pacientov, u ktorých sa červené bodky objavili mali nad 30 rokov. Najčastejšie miesto na tele, kde sa väčšinou vyskytujú je trup, paže a ramená. Hemangiom sa u Vás teda môže objaviť práve kvôli veku a zmenám kože a ciev.

Zlý životný štýl: Pokiaľ Vaše červená bodka vyzerá skôr ako zrniečko a je vypuklá, problém môže byť ukrytý aj inde. Takéto cievnej hemangiómy môžu znamenať problémy s pečeňou, cievne ochorenia alebo hormonálne poruchy.

Ak náhle zistíte, že sa Vaše bežné alebo červené znamienko zmenilo, či už tvarom, veľkosťou, je potrebné okamžite vyhľadať lekára a dať si znamienko skontrolovať. Ak chcete zabrániť ich výskytu, starajte o svoje telo zvnútra. Doprajte si dostatok vody, zeleniny a ovocia a tiež nezabúdajte na zdravé tuky, ako je napríklad avokádový či olivový olej.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like