Ranné návyky, ktoré pomôžu vášmu zdraviu

Existuje mnoho spôsobov, vďaka ktorým si udržiavame svoje zdravie, no z tých najúčinnejších sú tie, ktoré vykonávame hneď po prebudení.

Ponúkame vám tri návyky, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše zdravie, ak s nimi začnete každé ráno svoj deň.

 

1. Čistenie jazyka

Sme už zvyknutí čistiť si každé ráno zuby, no nezabúdajte ani na jazyk. Môžete ho čistiť kefkou na zuby alebo použiť špeciálnu škrabku. Vďaka čisteniu jazyka sa zbavíte baktérií, ktoré by sa inak dostali do žalúdka a spôsobili zdravotné ťažkosti. Tieto baktérie tiež spôsobujú zápach v dychu a ochorenie ústnej dutiny.

2. Pohár teplej vody

Po spánku je potrebné obnoviť rovnováhu tekutín a tepla. Zvyknite si hneď ako vstanete, vypiť pohár teplej vody. Voda nemusí byť úplne teplá, no nemala by byť studená, aby to nebol pre telo šok. Naštartuje tráviaci systém a pripraví telo na prijímanie potravy. Ak chcete, môžete do vody pridať citrón. Odporúča sa jesť až 20 minút po vypití pohára teplej vody.

3. Lyžička medu

Desať minút pred jedlom sa odporúča zjesť lyžičku medu. Čím je med kvalitnejší, tým je samozrejme pre vaše telo lepšie. Med je zdrojom vitamínov a minerálov, navyše poskytuje energiu, zlepšuje mozgovú činnosť a tým zvyšuje pracovnú efektivitu. Med samozrejme nemusíte jesť samotný, pomáha aj v kombinácii s jedlom alebo nápojmi. Nezabúdajte, že by sa nemal dávať do horúceho čaju. Počkajte vždy, až trochu vychladne. Horúci zabíja vitamíny v mede

You Might Also Like