Príznaky zlého krvného obehu a zapchatých tepien a ako na to

Ak vás sprevádza únava a kŕče počas chôdzi, či dokonca vás v extrémnych prípadoch postihne bolesť, môžete mať periférne artériové ochorenie.

Americká srdcová asociácia tvrdí, že pokiaľ sa takýto stav nevylieči, začne vytvárať ďalšie problémy. Porovnajte si príznaky a navštívte lekára pokiaľ sa v zozname príznakov vidíte.

Americká srdcová asociácia hovorí, že takýto problém zužuje periférne artérie v bruchu, nohách, rukách a hlave, no najčastejšie sa objavuje v nohách. 

Periférne artériové ochorenie je spôsobené aterosklerózou, čo blokuje samotné tepny. Ľudia ktorí trpia takouto chorobou majú väčšiu šancu dostať mŕtvicu či srdcový infarkt.

PRÍČINY

Hypertenzia, fajčenie, cholesterol, nadváha, žiadna fyzická aktivita, cukrovka.

Príznaky prítomnosti periférneho artériového ochorenia

  1. Bolesť v nohách po workoute ktorá skončí po oddychu
  2. Stuhnutosť
  3. Pocit pálenia
  4. Jedna časť tela chladnejšia než tá druhá
  5. Pomalé liečenie rán
  6. Lesklá koža
  7. Strata chlpov na nohách
  8. Slabší pulz v nohách

Prevencia a liečenie

Všetko je vo vašom životnom štýle, a tak si pozmeňte váš životný štýl predtým, než bude neskoro. Začnite:

– stravovať sa zdravou stravou

– cvičiť frekventovanejšie

– prestať fajčiť

– robiť všetko preto aby ste si vybalansovali krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi

Liečenie choroby periférnych artérií je rozdielne od prevencie. Na prevenciu pred takouto chorobou je teda potrebné cvičiť, jesť zdravo, prestať fajčiť a taktiež mať cholesterol a krvný tlak v normále.

Niektorí pacienti, ak sa u nich nájde takéto ochorenie, budú potrebovať angioplastiku na otvorenie upchatej artérie a vložiť malú trubičku ktorá pomôže v normálnom toku krvi. Nie je to tak invazívne, ako to znie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like