Priškripnutý nerv vo vašej bedrovej oblasti? Tu sú 2 jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť bolesti!

Sedací nerv sa nachádza v oblasti bedrovej chrbtice, prechádza zadkom a končí pri chodidlách. Z tohto dôvodu jeho zovretie dokáže spôsobiť silné bolesti.

Všeobecný termín „zablokovanie / poškodenie sedacieho nervu“ zahŕňa stratu pružnosti a ohybnosti zadnej strany svalov dolných končatín. Často sa spája s procesom skrátenia alebo stuhnutie svalov, ktorý sa môže objaviť u ľudí po 30. roku života.

Tradičná liečba zahŕňa diagnózu a stanovenie vhodných liekov. Počas liečby by ste mali vykonávať aj jednoduché cviky, pri ktorých si pretiahnete svaly a za krátky čas zabudnete na bolesť.

Cviky na uvoľnenie priskrípnutého sedacieho nervu

Strečingové cviky sú skvelou pomocou pretože dokážu utíšiť zápal a tým uľavia od bolesti. Nezabudnite vykonávať tieto cviky pomaly a pri výdychu zvyšujte rozťahovanie svalov.

Ľahnite si na rovnú plochu, ohnite nohu, ktorá vás boli v kolene a opatrne ju priťahujte smerom k ramenu.

Vo chvíli, keď pocítite napnutie, pokúste sa ponechať nohu v tejto pozícii po dobu 30 sekúnd. Vyrovnajte nohu, trochu si poležte a opakujte cvik ešte 2krát.

Opäť si ľahnite, pokrčte nohy v kolenách a priťahujte ich ku hrudníku, zatiaľ čo vaša panva zostane na zemi. Prekrížte si nohy, ako je znázornené na obrázku. Následne obopnite rukami svoju zdravú nohu a zatiahnite k sebe. Udržte takto nohy 30 sekúnd, uvoľnite a vráťte do počiatočnej polohy. Opakujte ešte 2krát.

Hoci je to paradox, nezabudnite, že práve pohyb je najúčinnejší spôsobom liečby zápalu sedacieho nervu. Tiež stimulujete krvný obeh, eliminujete nepohyblivosť svalov a tým urýchlite ich zotavenie.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like