Prírodné repelenty proti komárom, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie. Konečne spím bez problémov!

Všetci vieme, že citrón je zdrojom vitamínu C a vynikajúca ingrediencia do pokrmov či nápojov. Dá sa však využiť aj inak! Čo sa stane, ak kúsok citrónu položíte do miestnosti, kde trávite najviac času?

  1. Spása pred komármi

Komáre sú problémom leta číslo jeden. Nielen, že na nás po sebe zanechávajú svrbivé vyrážky, ale narúšajú aj spánkový proces. Na trhu je mnoho prostriedkov a chemikálií, ktoré ich odpudzujú a zabíjajú, ale prečo by sme mali otravovať naše telo, ak stačí položiť polovicu citróna do spálne? Pre ešte väčší efekt pridajte do neho pár klinčekov.

  1. Pokojný oddych

Citrusové vône upokojujú nervový systém, potláčajú stav úzkosti a pomáhajú zmierniť napätie po náročnom dni. Citrón vás večer zrelaxuje a naopak, ráno vás povzbudí a rozveselí.

  1. Koncentrácia a pozornosť

Citrón má ďalšiu úžasnú vlastnosť: človek, ktorý každý deň vdychuje jeho vôňu, sa bude lepšie koncentrovať a zlepší sa aj jeho pamäť a mentálna aktivita. Budete pri práci robiť menej chýb, ak si ho položíte do svojej kancelárie.

  1. Zlepšuje náladu

Aromaterapia s citrónovým esenciálnym olejom sa odporúča tým, ktorí trpia depresiou. Vôňa z polovice citróna dokáže zvýšiť vašu vitalitu a vylepšiť pokazený deň.

  1. Dezinfekcia priestorov

Okrem príjemnej vône má citrón aj baktericídne vlastnosti. Dokáže prečistiť vzduch, takže ak najbližšie nachladíte, nepridávajte si ho len do čaju, ale aj do izby, aby dokázal zničiť škodlivé baktérie.

  1. Normalizuje tlak

Ak trpíte vysokým krvným tlakom, citrón vám ho svojou vôňou pomôže znížiť.

  1. Osviežovač chladničky

Polovicu citróna môžete dávať aj do vašej chladničky. Pohltí všetky nepríjemné pachy a uvoľní len sviežu citrusovú vôňu.

  1. Pocit komfortu

Zaujímavým faktom je, že sicílske citrónovníky sa pestujú hneď popri terasách elitných reštaurácií. A to všetko kvôli ich vôni, ktorá človeku dodáva pocit pohodlia a bezpečia. Takže, ak chcete mať okolo seba pokoj a príjemnú atmosféru, dajte si na poličku polovicu citróna.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like