Prípravok, ktorý mi pomohol zbaviť sa hemoroidov. Odporúčajú ho aj ďalší ľudia s týmto problémom

Hemoroidy sú vyčerpávajúcim ochorením, pretože hľadanie účinného lieku proti bolesti, zápalu a nepohodlia, môže trvať aj roky.

 

Avšak dajú sa liečiť pomocou rastlín, konkrétne aloe vera. Je to silný biogénny stimulátor: zmierňuje zápal v prípade akútneho priebehu ochorenia, pôsobí preventívne pri chronickej forme hemoroidov a tiež pomáha pri príprave na operáciu aj počas rehabilitácie.

Používanie tejto rastliny urýchľuje metabolizmus v tele, stimuluje regeneráciu tkanív a bráni tvorbe zdurenín. Prečítajte si niekoľko spôsobov, ako si s aloe vera vyliečite hemoroidy.

Vnútorné použitie
Aloe vera ma mierne laxatívne účinky: stolice zmäkne, čo priaznivo ovplyvní aj steny ciev. 20 minút pred jedlom skonzumujte 1 lyžičku čerstvej šťavy. Pri liečbe je potrebné zvoliť si listy, ktoré dosiahli 15 cm dĺžku, pretože v nich je nazhromaždené potrebné množstvo živín.

Obklady z odvaru aloe vera
Obklady pomáhajú pri zhoršení ochorenia, pri hlbokých prasklinách. Odrežte si 2-3 veľké listy a narežte ich na niekoľko kúskov. Vložte ich do menšieho hrnca a zalejte teplou prevarenou vodou. Prikryte a nechajte variť na miernom ohni po dobu 15 minút, dávajte pozor, aby voda nezačala vrieť. Týmto spôsobom si uchová všetky živiny a prospešné látky. Preceďte a vývar je hotový.

Vezmite si kúsok obväzu zložte ho na 6 až 8-krát, namočte do teplého odvaru a priložte ku konečníku na 40-45 minút (počas tejto doby bude lepšie, keď si ľahnete).


Obklad s čerstvou šťavou z aloe vera
Čerstvú šťavu možno použiť v prípade, že sa nejedná o akútny zápal sprevádzaný krvácaním. Po dôkladnom vyčistení si na análny otvor priložte vatový tampón namočený v aloe vera po dobu 2 – 3 minút.

Alternatíva čapíkov
Z veľkého listu aloe vera si odrežte 5-6 cm kúsok. Úplne ho zbavte vonkajšie tvrdé šupky. Výslednú želatínovú dužinu môžete pokojne použiť ako rektálne čapíky – liečebná procedúra trvá 20 minút.

Rastlina je hypoalergénna, takže liečba s ňou by nemala mať nežiaduce účinky, citliví ľudia by si pred použitím mali urobiť testy, aby sa predišlo prípadným komplikáciám – svrbenie, opuch, začervenanie.

Aloe by si nemali aplikovať tehotné ženy (môže spôsobiť potrat), ženy počas menštruácie (môže zvýšiť krvácanie) a ľudia na vnútorné použitie s predispozíciou k hnačke.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like