Pridala 1 lyžičku tohto korenia do kvetináča. Efekt bol prekvapivý. Musíte vyskúšať tento trik.

Občas najjednoduchšie spôsoby sú tie najlepšie. Namiesto toho, aby ste minuli veľa peňazí na chemické prostriedky, stojí za to využiť toto korenie, ktoré má prakticky každý doma…

Okrem jeho zjavného použitia sa tento koreň používa v kuchyni, je tiež ideálny v kozmetike a liečbe rôznych zdravotných problémov. Málokto však vie, že má ďalšie skvelé využitie: starostlivosť o rastliny.

Vďaka svojim vlastnostiam škorica dokonale chráni rastliny pred škodcami, ako sú mravce a hlodavce. Zabraňuje aj výskytu parazitárnych ochorení a odpudzuje komáre. Stačí len nasypať čajovú lyžičku škorice do zeme a zbavíte sa problémov.

Regeneruje a pomáha rásť

Škorica je tiež veľmi vhodná na replantovanie. Vďaka tomu sa rastliny rýchlejšie zakoreňujú a prispôsobujú sa novým podmienkam. Toto korenie pomáha aj poškodeným rastlinám v regeneračnom procese.

Bojuje proti hubám a plesniam

Škorica je veľmi dobrá pri riešení problémov, ako je odstránenie plesní, ktoré sú nepriateľmi každej zdravej rastliny. Ak si všimnete stopy plesní vo vašej záhrade alebo kvetináčoch, len ich posypete mletou škoricou, ktorá zabije pleseň a zároveň zabráni jej opätovnému výskytu.

Účinná škoricová zmes pre odrezky

Ak chcete zachrániť sadenice, ktoré sú v zlom stave, musíte zmiešať:

– 1/2 litra vody
– 2 drvené aspirínové pilulky
– 1 lyžica škorice (10 g)

Zmes nechajte po dobu 12 hodín, potom vypustite vodu a umiestnite ju do inej nádoby. Namočte sadenice do vody na dve hodiny a potom ich zasaďte ako obvykle.

Aspirín v tomto prípade pôsobí ako stimul pre uvoľnenie koreňov a škorica ako fungicíd.

Najdôležitejšie výhody

Je vedecky dokázané, že vôňa škorice zlepšuje pohodu a stimuluje ľudský mozog. Takže môžete spojiť príjemné s užitočným. 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like