Pridajte do práčky trošku čierneho korenia. Budete sa naozaj diviť čo sa stane!

Už sa asi každému z nás stala nepríjemná situácia, že si z práčky vytiahol bielizeň inej farby, ako bola tá pôvodná. Hoci existuje mnoho spôsobov, ako zachovať na oblečení bielu farbu, informácii o uchovaní pôvodnej farby je už pomenej.

Ponúkame vám 5 jednoduchých trikov, s ktorými zachováte farbu oblečenia aj po vypratí! Nemusíte si kupovať žiadne špeciálne prostriedky, pretože príroda nám ponúka niekoľko tajomstiev.

 

  1. Čierne korenie

Pridajte 1 ČL čierneho korenia spolu s pracím práškom alebo gélom. Nasypte ho do oblasti pre oplachovanie a nie priamo k prípravkom na pranie.

Korenie zbaví vášho oblečenia zvyškov z pracieho prostriedku. Spravidla sa jedná o jeden z hlavných dôvodov, prečo oblečenie stráca po vypraní farbu.

  1. Soľ

Nasypte do práčky pár čajových lyžičiek a budete prekvapení! Soľ zamedzuje prilepovaniu mydla k vláknam, čo umožní vášmu oblečeniu zažiariť. Tento trik taktiež zanechá farbu aj na novom oblečení. Rozrieďte si soľ v studenej vode a namočte do nej nové oblečenie na 30 minút.

  1. Ocot

Ocot dokáže zaručiť maximálnu stálofarebnosť vášho oblečenia. Okrem toho, odstraňuje zvyšky mydla a funguje ako prírodná aviváž.

Skúste pridať 1 šálku octu do bielizne a nebojte sa, zápach pominie keď sa všetko vysuší.

  1. Citrón

Ak sa aj napriek všetkému obávate octového zápachu, vymeňte ho za citrónovú šťavu. Nielen, že pomôže zachovať tú správnu farbu oblečenia, ale dodá mu príjemnú sviežu vôňu.

  1. Káva

Nikdy by som nepovedala, že káva a čierny čaj sú skvelými pomocníkmi v boji za zachovanie farieb. Tento tip sa však vzťahuje len na veci v čiernej farbe! Uvarte si dve šálky kávy alebo čierneho čaju a vylejte ich priamo do bubna. Buďte však opatrní a uistite sa, že sa v práčke nachádza len čierne oblečenie. Odevy inej farby by sa museli opäť prepierať.

Udržiavať farbu oblečenia dokáže aj kyselina citrónová, zemiakový škrob a nastrúhané mydlo. Zmiešajte si 1 PL z každej ingrediencie, pridajte 1 ČL soli a trochu vody, aby vám vznikla kaša. Naneste zmes na škvrny a nechajte pôsobiť 12 hodín. Potom oblečenie vyperte.

S dodržiavaním jednoduchých trikov sa už nemusíte báť, že vám vaše veci rýchlo vyblednú. Ukážte sa v lete so žiarivými farbami!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like