Pridajte 2 lyžice tejto zmesi s kokosovým olejom do svojej rannej kávy a spálite „tonu“ kalórií

Ak ste milovníkom kávy a svoj deň zvyčajne začínate s šálkou tohto horúceho nápoja v ruke, potom je tento recept určite niečo, čo by ste mali skúsiť ako doplnok k vašej rannej kávičke.

Zmes do kávy , o ktorej budeme písať v tomto článku, urobí vašu kávu nielen  zdravšiu , ale tiež výrazne zrýchli váš metabolizmus.

Ingediencie

  • 3/4 šálky kokosového oleja
  • 1 lyžička škorice (odporúčame cejlónsku)
  • 1/2 šálky čerstvého medu
  • 1 polievková lyžica raw kakaového prášku (voliteľné)

Pomery jednotlivých zložiek môžu byť upravené podľa vašej chuti, takže ak nemáte radi kávu sladkú, môžete znížiť množstvo medu, alebo ho vynechať úplne.

Spôsob prípravy:

Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať všetky ingrediencie v miske, kým nie sú dobre premiešané. Zmes do kávy potom nalejte do sklenenej nádoby a uschovajte na tmavom mieste.

Užívanie :

Uvarte si obľúbenú šálku kávy, a kým je ešte horúca, pridajte 1-2 polievkové lyžice tejto chudnúcej zmesi. Teraz kávu zamiešajte aspoň päť sekúnd, aby sa dobre premiešala s kávou a váš zdravý ranný nápoj s kokosovým olejom je hotový!

Účinky:

Priaznivé účinky kokosového oleja sú vďaka obsahu stredne dlhým reťazcom mastných kyselín (triglyceridy), namiesto  dlhých reťazcov.

Tieto stredne dlhé reťazce mastných kyselín v tele metabolizujú inak, než ostatné mastné kyseliny.

Prechádzajú z pečene späť do tráviaceho traktu, kde sú potom zužitkované ako rýchly zdroj energie, čím sa zároveň zrýchli metabolizmus.

Štúdia zistila, že dávka 1 až 2 polievkovej lyžice kokosového oleja obsahujúceho tieto stredne dlhé reťazce mastných kyselín, zvýšila za deň výdaj na energie o 5%, čo u priemerného človeka predstavuje spolu 120 kalórií denne.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like