Pribrali ste po sviatkoch niekoľko kíl? Vďaka tomuto receptu schudnete a nepriberiete ani gram!

Priemerný človek počas sviatkov pri jednom posedení za stolom dokáže skonzumovať od 900 do 1600g jedla. To je strašná predstava a navyše, objem žalúdka pozostáva z dvoch zložených vačkov, ktorých obsah tvorí 500ml.

Vzhľadom k tomu, že hodovanie trvá aj niekoľko dní a nevyhneme sa ani alkoholu, vám ani nenapadne, že počas tých pár dní môžete pribrať aj niekoľko kíl. Pre tých, ktorí si dávajú pozor na svoju váhu, máme pár trikov, ako to neprehnať.

быстрое похудение фото
Prečo sa prejedáme? Často je to zapríčinené psychologickou závislosťou na jedle a zvykmi, ktoré sme mali vštepované už od detstva (Napríklad to, že ak niečo nezjeme, nemôžeme sa ísť hrať). Tendenciu prejedať sa majú aj tí ľudia, ktorí nemajú dostatok vitamínov, minerálov a ďalších živín. Mali by pravidelne konzumovať ovocie, najmä granátové jablko, citróny, kiwi a banány.

Osvedčené Tipy

  1. Kefír so škoricou

Hodinu pred tým, ako si sadnete ku stolu, vypite 1 pohár nízkotučného kefíru, do ktorého pridáte 1 čajovú lyžičku škorice. Vôňa škorice výrazne znižuje chuť do jedla, žalúdok bude naplnený a neznesitelný hlad pred jedlom zmizne. Ak nemáte radi kefír, môžete ho nahradiť bielym jogurtom.

rýchly a efektívny chudnutie fotky

  1. Šalátový tanier

Vyplňte si tanier listovým šalátom, vďaka ktorému bude vyzerať vždy plnšie a vy si už nebudete chcieť nabrať ešte viac. Koniec koncov, zjesť môžete aj samotný šalát – neprijmete žiadne kalórie, len živiny!

Všetko sa to dá vysvetliť procesmi prebiehajúcimi v našom mozgu. Pri pohľade na prázdny tanier vám mozog vyšle signál, aby ste ho zaplnili ako skladačku – trochu jedla do každého rohu. Tento trik môžete využiť pri každej veľkej oslave, či počas sviatkov, ak sa nechcete zbytočne prejedať.

rýchla strata hmotnosti fotografie

  1. Svieži dych

Pomôže vám zubná pasta a kefka alebo žuvačka s príchuťou mäty. Keď máte pocit, že sa čo nevidieť prejete, dietológovia radia, aby ste si vyčistili zuby alebo začali žuť žuvačku. Zvyšky jedla, ktoré uviazli v zuboch, dráždia chuťové poháriky a tie nás povzbudzujú dopriať si ešte viac jedla. Ak si teda umyjete zuby, máte po probléme.

rýchla strata hmotnosti fotografie

  1. Opasok

Dajte si na seba módny opasok a hneď ako začnete pociťovať tlak na vašom bruchu, je to signál pre telo, že už máte dosť. Ak sa vám k oblečeniu opasok nehodí, môžete si pod oblečenie obviazať tenkú šnúrku. Táto metóda sa dá využiť aj pri každodennom živote.

rýchla strata hmotnosti fotografie

  1. Čarovný príbor

Skúste si vziať lyžicu do neobvyklej ruky, napríklad, ak ste pravák, tak do ľavej. Asi sa vám nebude jesť veľmi pohodlne a nakoniec toho zjete oveľa menej. Prostredníctvom tejto metódy si budete dávať pozor na to, čo robíte a zámerne budete mať pod kontrolou to, čo a koľko toho zjete.

Tieto tipy sú vhodné najmä pre tých, ktorí si sledujú svoju postavu a majú za cieľ schudnúť. Nemusíte ich praktizovať len počas sviatkov a okrem toho, ak si takto budete kontrolovať množstvo zjedenej potravy, môžete jest takmer čokoľvek, dokonca aj sladkosti v primeranej veľkosti.

rýchla strata hmotnosti fotografie

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like