Premiér Pellegrini to povedal jasne: evidujeme vyše 200 prípadov porušenia karantény! Pokuta 1659 EUR každému!

Polícia zmapovala vyše 205 prípadov porušenia nariadenej karantény. Všetci tak budú pokutovaní najvyššou sadzbou maximálnou 1659 eur.

 

Ako informuje Polícia na svoje sociálnej sieti, rieši zatiaľ viac ako 200 prípadov, keď došlo k porušeniu povinnej karantény. “Všetci títo ľudia dostanú pokutu v maximálnej výške 1659 eur, “informuje Polícia Slovenskej republiky.Zároveň vyzýva ostatných obyvateľov, ak vedia o niekom, kto porušuje povinnú karanténu, aby volali štátnu políciu na čísle 158 alebo mestskú políciu 159 alebo regionálnu pobočku Úradu verejného zdravotníctva.

Čo sa týka výšky pokuty, 1659 eur hrozí fyzickým osobám a až do 20 000 eur právnickým osobám za nedodržanie nariadenej karantény. Ak sa u danej osoby potvrdí ochorenie, úrad bude informovať políciu a danej osobe bude hroziť väzenie v rôznych dĺžkach od jedného až po 10 rokov (Šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby podľa §163 a §164).

 

Od pondelka 16. marca od 6.00 h budú majú byť zatvorené všetky maloobchodné prevádzky, s výnimkou potravín, drogérií, lekární, pôšt, trafík, bánk či predajní s krmivom pre zvieratá .

Stravovacie prevádzky majú zostať tiež bez hostí. Neznamená to, že by reštaurácie mali prestať variť, ale buď budú vydávať jedlo systémom rýchleho občerstvenia, alebo prostredníctvom donáškovej služby. Naďalej platia tiež všetky nariadenia a opatrenia prijaté v predošlých dňoch.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like