Prečo platiť za niečo, čo si môžem sama doma vyrobiť? Na tieto pohodlné papučky som použila starý sveter.

Na to, aby sme si vyrobili niečo pekné a funkčné nemusíme minúť všetky peniaze, stačí si vytriediť veci a nájsť nejaký starý nepotrebný sveter. Takto budeme chrániť aj našu planétu a svoju peňaženku.

Ukážeme vám nápad jednej šikovnej mamičky malého dievčatka. Jej dcérka iž bol malý sveter, tak jej z neho vyrobila tieto roztomilé papučky na zimu. Nôžky bude mať pekne v teple. Takéto kreatívne veci si môžete vyrobiť z čohokoľvek, čo nepotrebujete. Máme pre vás návod ako si vyčarovať takéto šikovné papuče.

Pripravte si:
Starý svetrí
Plsť ( 20x30cm)
ceruzku
tvrdý papier A4
niť
ihlu
nožnice
krajčírska krieda
šijací stroj ( nie je nevyhnutný)

Návod ako na to:
Stielky do papučiek sa dajú výhodne kúpiť aj hotové, to vám ušetrí čas. najskôr na tvrdý papier položte nohu a obkreslite ju- z toho bude šablóna.

Táto šablona je predloha na stielku z plsti. Vystrihite až 4 stielky.

Teraz si vezmite svetrík, sem obkreslíte šablónu z tvrdého papiera. Najlepšie bude ak použijete krajčírsku riedu. Vystrihnite 2 kusy ale musia byť po obvode o 3 cm širšie ako bola pôvodná šablóna.

Na spodok šablón z plsti nalepíme obojstranú lepiacu páskua následne prilepíme na prednú stranu šablony zo svetra. To isté zopakujeme na ďaľších 2 plstených vložkách z vnútornej strany svetra. Trafte sa rovnaké miesto, oddeľuje ich len sveter.

Ideme prišívať vložky k svetru. Buď použijeme šijací stroj alebo ručne.

Keď už máme časti zošité, pokračujeme na vrchnej časti. Namerajte 13cm od okraja rukáva. Viď obrázok.

Začiatok rukáva zošite, nesmie tam byť diera. Následne to bude vyzerať ako „podkolienka“. 4asť, ktorá je otvorená sa obstrihne zhruba podľa oblúka na vašej nohe. Potom sa tieto časti prišijú k okraju spodnej časti papuče. Pozrite sa na obrázok.

Následne zošite spodnú časť papuče v tom mieste kde sa stretne so začiatkom svetra. To isté treba spraviť niekde v polovici začiatku rukáva a vrchom. Následne vám vznike „vlnovka“. Ešte zostáva všetko zošiť dokopy z vnútornej strany. Týmto by mal byť hotový vrch papúč.

Ďalej pokračujeme na päte a vo svetri spravíme 2 rezy do obidvoch strám päty. Tieto zárezy by mali končiť kúsok pred začiatkom stielky.

Dve časti, ktoré nam zostali na kraji zošite  ,a potom preložte zostávajúcu strednú časť a prišite aj tú.

Odstrihnite  okraj zo spodku svetra a upravte ich šírku tak, aby vyhovovala k šírke papúč. Nalepte lepiacu pásku okolo obvodu papúč a následne zošite na miestach kde to bude také viditeľné. Napríklad zo spodku o plsť a o vrchný vnútorný lem.

A papučky sú na svete

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like