Prečo ľudia priberajú? 3 účinné cvičenia, ktoré vás zbavia od závislosti na jedení. Tip číslo 2 som začala praktizovať už dnes!

Niekedy sa stáva, že prebytočné kilogramy na bokoch nesvedčia o našej lenivosti alebo zdraví. Sú príčinou stresu z každodenného života či nezhody vo vzťahoch. Nočné návštevy chladničky majú jednoduchý dôvod – jedlo ako potešenie.

Ponúkame vám efektívne činnosti, ktoré sa popasujú s negatívnymi emóciami a zabránia vám zbaviť sa otravnej túžby prejedania.

Často sa stáva, že pri jedle si doprajeme všetko, pretože je to najľahší a najbezpečnejší spôsob ako sa zabaviť a relaxovať. Môžete pri tom zabudnúť na všetky problémy, konflikty či stresové situácie a zlepšiť si náladu. Nie však na dlho.

  1. Vytvorte si zoznam vecí, ktoré vás tešia

Snažte sa, aby boli na zozname všetky veci, ktoré vám prinášajú radosť, či už psychickú, fyzickú alebo morálnu. HOCIČO okrem jedla! Pokúste sa tento zoznam aplikovať aj do svojho bežného života.

Skúste zažiť nové emócie a pocity. Aj tento fakt dokáže výrazne napomôcť zlepšiť váš vzťah s jedlom. Masáž, aromatický kúpeľ, tanec, lyžovanie – to je to pravé odreagovanie!

  1. 8 minút

Hneď, ako začnete mať pocit, že sa vo vašej kuchyni skrývajú nebezpečné návnady, povedzte si toto: „Zjem to o 8 minút neskôr,“ a ani o minútu skôr. Takto si uvedomíte, že v skutočnosti vôbec nepociťujete hlad a najete sa až vtedy, keď to budete naozaj potrebovať.

Vymyslite si niekoľko činnosti, ktoré by ste mohli počas týchto 8 minút robiť a vykonajte ich. Túžba dať si niečo pod zub zmizne, zatiaľ čo vy sa budete zaoberať dôležitejšími povinnosťami.

  1. Zničte spúšťací mechanizmus

Vzťahy s jedlom sú mnohokrát prepojené s nepríjemnými udalosťami vo vašom živote. Nájdite ten spúšťač, ktorý to celé naštartuje a zničte ho. Zlý spánok, hnev, odpor, stres v práci, hormonálne poruchy – toto všetko (a nielen to) môže byť spúšťačom prejedania. Pokúste sa čo najviac vyhýbať nepríjemným situáciám.

Ak sú vaše stresové situácie spojené s disharmóniou vo vzťahoch, vyskúšajte partnerovi či partnerke napísať list. Napíšte do neho všetko, na čo myslíte, čoho sa obávate bez servítky a bez strachu. Pokojne použite aj expresívnejšie výrazy. Predstavte si seba v roli svojho partnera a odpovedzte si na všetko, čo sa v tomto liste píše. Následne list roztrhajte na malé kúsky!

Ako vidíte, so stresom sa môžete vysporiadať aj bez zjedenia polovice chladničky. Najhlavnejšou vecou je, uvedomiť si, že nie ste dokonalí, pretože povedzme si pravdu, nikto na svete nie je dokonalý. Aj tie najspriadanejšie rodiny či bezchybné modelky majú svoje problémy. Je to normálne. Dôležité je, aby ste sa nevzdávali a nezaháňali svoje problémy jedlom, ktoré vám kvôli nadváhe či obezite skôr či neskôr dokáže zničiť aj to jediné potešenie zo života.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like