Prečo je pitie vody ihneď po prebudení dôležité?

Pitie vody ihneď po prebudení má obrovské pozitívne účinky na vaše telo. Má liečebné účinky a to na celý rad zdravotných problémov, od bolestí, astmy až k rakovine.

Táto metóda je známa ako „early morgning water treatment“ teda liečba vodou v skorých ranných hodinách. Pochádza z Ajurvédskej medicíny a pomáha čistiť vnútorný systém tela a vyčistí hrubé črevo.

Vďaka tomu ľudské telo vstrebáva lepšie živiny z potravín.

Účinky tejto metódy

V roku 1970 teraz slávny Dr. Fereydoon Batmanghelidjom znovu objavil túto starovekú metódu.

Robil výskum, v ktorom sa zistilo, že pitie vody môže pomôcť mnohým chorobám, napríklad vysokému krvnému tlaku, artritíde, astme, migrénam, cukrovke a autoimunitným chorobám.

Väčšina Američanov trpí chronickou dehydratáciou, nepije dostatočné množstvo a potom trpí vyššie spomenutými problémami.

Ako túto metódu aplikovať:

  • Po prebudení vypite 1 – 2 poháre vody a to na lačný žalúdok
  • Po dobu 45 minút od vypití vody nič nekonzumujte, aby mala voda šancu sa dostať do vášho tela a systému
  • Pite jednu šálku vody 30 minút pred každým jedlom a znovu 2 hodiny po každom jedle

Podľa japonskej lekárskej spoločnosti sa vykonáva táto metóda po dobu desiatich dní na liečbu zápchy a niektorých žalúdočných ťažkostí. Tridsať dní by sa mala táto metóda vykonávať, ak chcete liečiť hypertenziu.

Prinášame niekoľko výhod, ktoré môže poskytnúť skoré ranné pitie vody:

Zvýši sa metabolizmus: zistilo sa, že najmenej jeden pohár vody hneď ráno zvyšuje metabolizmus a to o 24% po dobu hodiny a pol.

Ráno je telo dehydrované: Pitie vody pomáha pri vývoji svalov, prekrvenie a prenosom kyslíka do krvi. To povzbudí každé ľudské telo.

Pomáha odstraňovať toxíny: Správna hydratácia je pre správnu funkciu obličiek dôležitá. Pridanie citróna do vašej vody môžete tiež pomôcť, pretože citrón podporuje močenie a tým sa toxíny lepšie odstraňujú z tela.

Podporuje funkciu mozgu: Mozgová tkanivo sa skladá zo 75% vody. Nesprávna hydratácia zapríčiní, že mozog pracuje menej, pomalšie a tým pádom vedie k výkyvom nálad a tiež k úzkosti.

Budete menej jesť: Jedna štúdia ukazuje, že ľudia, ktorí popíjajú vodu pred každým jedlom stratia až 4,5 libry za tri mesiace. Štúdia odhalila, že voda pomáha pocitu sýtosti a vy tak zjete menej jedla.

Udržuje váš imunitný systém zdravý: Hydratácia je pre lymfatický systém nevyhnutná. Dehydratácia je v mnohých štúdiách spojená so zvýšenou hladinou stresu, kortizolu a chorôb.

Aby bolo ľudské telo zdravé, je nutné ho udržiavať hydratované. Riziká dehydratácie sú veľmi závažné, telo je na vode závislé, preto je nutné pravidelne piť.

Každá bunka, tkanivo, orgán v tele potrebuje vodu, aby správne fungoval. Ak dostatočne nepijete, potom sa to prejaví na zdraví. Od tejto chvíle by mala byť poháre vody vašim najlepším priateľom. Začnite aj vy pohárom vody každý deň.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like