Pravdepodobne ste už tento sprej videli v obchodoch…nabudúce si ho hneď aj kúpite. Tieto geniálne triky dokáže v každej domácnosti

V našej domácnosti sa nachádza mnoho prostriedkov na čistenie, umývanie, opravu a podobne. Každý by si želal, aby všetky tieto úkony dokázal urobiť jediný prostriedok.

V skutočnosti existuje univerzálny čistič, ktorý zvládne niekoľko problémov a volá sa WD-40. Je to olejový sprej, ktorý bol predtým k dispozícii len v priemyselnom sektore a teraz si ho môžete kúpiť takmer v každom supermarkete. To, ako a kde ho použijete, si prečítajte nižšie.

Univerzálny sprej

  1. Čistič škvŕn

Ľahko odstraňuje škvrny z kobercov. Stačí, ak malé množstvo nastriekate na postihnuté miesto a po minúte ho pretriete čistou handričkou. Je vhodný pre všetky „zarastené“ textúry.

  1. Odháňa hmyz a vtáky

WD-40 ideálny insekticíd. Odradí pred príchodom nežiaducich hostí zo sveta hmyzu a nepostavia sa proti nemu ani šváby.

  1. Impregnácia obuvi

Naneste WD-40 na topánky, počkajte niekoľko minút, aby sa vsiakol a zvyšky utrite papierovým obrúskom. Vaše topánky budú chránené pred vlhkom, dažďom, snehom a podobne. Najmä v zime je to veľmi užitočné, keď sú cesty posypané soľou. Táto metóda však nie je vhodná na semišovú a textilnú obuv.

  1. Odstránenie zvyškov lepidla

Ak ste si z kúpenej veci chceli dať dole nálepku a nepodarilo sa vám to tak, ako ste si predstavovali, nastriekajte na miesto WD-40, pretrite hubkou a je to! Sprej sa ľahko rozpustí a zvyšky po etikete, či lepidle dokáže odstrániť takmer bez stopy.

  1. Nemrznúca zmes

Bežný smrteľník nedokáže ovplyvniť počasie ani zrušiť zimu, teda aspoň zatiaľ. Preto by ste si mali na okná svojich automobilov nastriekať vrstvu WD-40, po ktorej budú čisté a ochránené pred mrazom.

  1. Čistenie usadenín

Na pultoch je veľa rôznych prostriedkov na odstraňovanie vodného kameňa a usadenín. Nastriekajte trochu WD-40 na steny záchodovej misy, do sprchového kúta alebo na obkladačky. Pretrite povrch plátenou utierkou a usadeniny či nečistoty sa u vás tak skoro neobjavia.

  1. Obnova nožníc

Po uplynutí nejakého času sa hrdza a nečistoty začnú usadzovať aj na závitoch nožníc. Naneste sprej na rezný povrch nožníc a budú strihať, akoby ste ich práve kúpili.

  1. Čisté steny

Nevyhnutná vec pre tých, ktorí majú doma malé deti a všakovaké kresliace pomôcky. Aj v tomto prípade vám na pomoc prichádza WD-40. Nastriekajte ho na pokreslenú stenu a zotrite suchou handričkou. Majte však na pamäti, že môže zanechať mastné škvrny, preto je vhodný len na lesklé povrchy.

  1. Pomôže s prsteňom

Naše telá majú schopnosť naberať alebo znižovať na svojom objeme a vy zrazu v jeden pekný slnečný deň zistíte, že si už prsteň nemôžete dať dole, alebo naopak. Pár kvapkami si premažte prsty a prsteň pôjde preč bez bolesti a nadmerného úsilia.

  1. Odstránenie žuvačky

Hoci sa táto situácia nestáva často, v skutočnosti sa dokáže premeniť na nočnú moru. Prilepená žuvačka sa z vlasov vyťahuje veľmi ťažko, ale existuje účinné riešenie! Jednoducho na ne nastriekajte WD-40 a chránte si oči a dýchacie cesty. Po krátkej dobe ju vyčešte a máte po probléme!

S týmto multifunkčným prostriedkom vyriešíte množstvo problémov vo vašej domácnosti.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like