Práca snov? NASA vám zaplatí 16 500€ za to, že budete 2 mesiace ležat v posteli

Pre mnohých je posteľ tým najlepšou priateľkou. Ráno ju ešte ani neopustia a už im chýba. Ale čo by ste robili keby ste mali v posteli stráviť celé dva mesiace? Nielenže by ste trávili v posteli celé dni, no posteľ by sa stala aj vašou jedálňou, či obývačkou, v ktorej máte možnosť pozerať televíziu.

V posteli by ste mohli napríklad štrikovať, vyšívať alebo si vymyslieť hocijakú aktivitu, jedinou podmienkou by bolo dvojmesačné vylihovanie. Ale čo je na tom všetkom najlepšie? Z túto „prácu“ je vyplatená suma, o ktorej väčšine ani nesníva. Ide o rovných 16 500 eur, čo je za dva mesiace naozaj slušná čiastka.

O čo presne teda ide? NASA, sa s nemeckým výskumným centrom, rozhodla podrobiť niekoľko vybraných výskumu. Cieľom je určenie vplyvu umelej gravitácie na ľudské telo. Ľudia, ktorí sa na tento experiment podujmú, sú najskôr rôzne testovaní.

NASA vyhľadáva vekovú kategóriu od 22 rokov do 55 rokov, takže škála je naozaj široká. Vybraní, po prijatí, sú ubytovaní v špeciálnych priestoroch s regulovanou teplotou. Dokonca si nemusia lámať hlavu ani s chodením na toaletu, odstredivka, v ktorej strávia polhodinu denne, sa o to postará.

O správne stravovanie sa taktiež starajú odborníci. Pripravujú jedlá s potrebnou výživovou hodnotou. Kalórie sú teda prísne strážené. Samozrejme, nejde o žiadne porcie bez chuti. Ide len o akési upravenie normálnych jedál bez použitia umelých sladidiel alebo nezdravých, či mastných pochúťok.

Tento experiment sa bude konať v Kolíne nad Rýnom, a to už o pár mesiacov. Konkrétne ide o september, no na registráciu je ešte stále vhodný čas.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like