Pozrite sa na týchto 11 nápadov, ako využiť nádherné okruhliaky v byte, či v záhrade. Tieto kamienky zmenia váš priestor na nepoznanie!

Len málokto má dostatok voľného času, ktorý môže venovať záhrade. Väčšina z nás sa snaží „zvládnuť záhradku“ po práci. Niektoré problémy sa však dajú vyriešiť tak, aby na udržiavanie záhradky bolo potrebné vynaložiť iba minimum času a námahy.

Okruhliaky sú obľúbenými kameňmi, ktoré bohato využívajú aj záhradní architekti. A naozaj oni vedia dobre prečo. Ako dekorácia sa hodia takmer všade a dokážu navodiť atmosféru tepla, prírodnej elegancie a jednoduchosti aj v tej najnevábnejšej miestnosti. Stačí vedieť, kam a ako ich položiť. Pozrite sa, ako majstrovsky to vyriešili majitelia týchto útulných zákutí a inšpirujte sa nimi aj vy.

Inšpirácia z kameňa

Milovníci exteriérových zvonkohier, pozor! Tentoraz už na cinkanie a zdobenie terás nemusíte používať len drevené zvukové dekorácie. Jednu krásnu si môžete vyrobiť aj sami a potrebovať na to budete len drôt, šikovné prsty a zopár pekných okruhliakov.

Výzdoba altánku nebola nikdy krajšia. Majitelia tohto konkrétneho už vôbec nepotrebujú záhradné osvetlenie. Keď pozapaľujú kahance vo všetkých pohároch, uvidia aj to, čo netreba. A navyše z takéhoto svetelného zdroja.

Vyrobiť si podobný prírodný črepník do záhrady možno nie je práve najjednoduchšie a vyžaduje si to trochu víkendovej práce, no výsledok stojí za to.

Tí, ktorí majú radi záhradné postavičky, si môžu vyskúšať vyrobiť takýchto roztomilých ježkov. Z diaľky vyzerajú ako skutoční, ibaže sú trochu veľkí.

Do tmavých miestností, kde nerastú kvety, sú ideálne presne tieto prírodné doplnky. Ich výrobou zabavíte najmä deti a ľahko ich zvládnu aj tí najmenší. Uznajte, že konečný efekt je fakt rozkošný.

V exteriéroch môžete s pomocou okruhliakov oddeliť aj záhony, či usporiadať si kultivovanú zelenú „divočinu“.

V obývačke môžete zasa obetovať jednu vázu, ktorú poctíte prítomnosťou kráľov kameňov a všetko dozdobíte jednoduchým kvetom, či sviečkou.

Okruhliaky sa najčastejšie využívajú v záhradkách a najmä v predzáhradkách, pri ktorých nám ide o to, aby vyzerali už na pohľad upravene. Práve takýto spôsob vídať bežne aj v našich končinách.

Prečo však krásu okruhliakov nevyužiť aj ako záhradný chodníček?

Fantázii sa medze nekladú. Ak máte trochu viac času, možno by ste mali začať uvažovať aj nad novým chodníkom.

Sú aj u vás doma okruhliaky súčasťou vášho obytného priestoru? Budeme radi, ak sa s nami o vaše skúsenosti a využitie týchto čarovných kamienkov podelíte v komentároch. Pripojiť môžete aj vaše fotky.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like