Pozrite sa, čo kapsule na pranie robia s vašou práčkou! Keď som to zistila, okamžite som ich prestala používať.

Pranie je pre mnohých ľudí veľmi nepríjemná záležitosť. Stáva sa, že obľúbený sveter v rozmere M, vytiahnutý z práčky pripomína detské oblečenie alebo jedna červená ponožka, ktorá bola vypratá s bielou bielizňou, zafarbila všetky biele košele…

 

Našťastie na zjednodušenie procesu prania výrobcovia práškov a čistiacich prostriedkov vytvorili kapsule na pranie. Avšak, naozaj nie je ich použitie škodlivé a nepoškodia našu práčku?

Prášok, umývacia kvapalina a kapsuly sú najlepšou cestou pre čerstvé a čisté oblečenie. Ale čo je výhodnejšie?

Ľudia, ktorí sú verní svojim predpokladom a radšej používajú tradičný prací prášok, sa domnievajú, že umývacie kapsule poškodzujú oblečenie a interiér práčky.

Ak si všimnete, že kapsuly, ktoré používate, nie sú úplne rozpustené a máte je vo vnútri práčky – lepšie, ak ich prestanete používať, alebo sa rozhodnete ich použiť pri vyššej teplote. Nerozpustné časti kapsúl môžu prispievať k tvorbe nepríjemného zápachu a upchatiu rúrok.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like