POZOR: Vedci objavili tri nové príznaky koronavírusu. Jeden z nich sa prejavuje len u mužov!

Close Up Of Young woman wearing face mask while walking in the streets of London

Horúčka, zhoršené dýchanie a suchý dráždivý kašeľ predstavujú hlavné príznaky nákazy novým typom koronavírusu COVID-19. Stále viac infikovaných pacientov však poukázalo na ďalšie tri symptómy, ktoré vírus často sprevádza.

 

Jedným z troch príznakov je mravčenie , ktoré prechádza celým telom. Lekári uvádzajú, že sa nejedná o bežný symptóm. Podľa doktora Daniela Griffina môže byť tento pocit súčasťou autoimunitnej reakcie (imunitný systém ničí bunky vlastného tela) nervového systému pacienta, uvádza New York Post.

 

Tento pocit môže byť výsledkom protilátok, ktoré narušujú fungovanie nervov. Neurológovia si však stále nie sú istí, či sa jedná o reakciu tela na Covid-19 alebo ho spôsobuje samotný vírus.

 

Ďalším miernym príznakom je častejšia potreba pacientov chodiť na záchod . “Nová štúdia, ktorá analyzovala dáta 204 infikovaných z čínskej provincie Chu-pej, potvrdila, že takmer 50% nakazených novým typom koronavírusu trpelo hnačkou, vracaním alebo bolesťou brucha.

“Problémy s trávením sú častými signálmi ochorenia nielen u koronavírusu,” citoval britský Mirror doktorku Dianu Gallovú.

Tretím príznakom u mužov je bolesť semenníkov. Tento symptóm sa prejavil u štyridsaťdvaročného muža , ktorý nemal žiadne respiračné ťažkosti. Do nemocnice prišiel s bodavou bolesťou semenníkov, následne u neho lekári diagnostikovali koronavírus.

Aj keď zostáva nejasné, či bolesť semenníkov je u pacienta spojená s Covid-19, je známe, že iné vírusy môžu semenníky poškodiť.

“Iba čas ukáže, či Covid-19 ovplyvňuje tiež semenníky, nie je to však príznak, na ktorý by si pacienti často sťažovali,” uviedol urológ Richard Viney.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

zdroje: dailymail.co.ukthesun.co.uk,  nypost.com

You Might Also Like