POZOR! Toto sú prvotné príznaky, ktoré môžu znamenať, že vo vašom tele rastie rakovina!

Môžeme povedať, že rakovina je jedným z najčastejších dôvodov úmrtí. Aj keď zdravá strava môže pomôcť predchádzaniu určitých typov rakoviny, iné faktory, ako napríklad gény, môžu zohrať významnejšiu úlohu. Keď sa už rakovina objaví, je ťažké ju vyliečiť. Ak poznáte rané symptómy, môžete ju zachytiť veľmi skoro a napomôcť tak jej rýchlej liečbe. Ak spozorujete niektorí z nasledujúcich príznakov, ihneď vyhľadajte lekára.

 

Hrčka pod kožou: hrčky v oblasti pŕs skôr objavia tí, ktorí si prsia pravidelne vyšetrujú. Pravidelné sebavyšetrenie a poznanie správnych metód, ako to urobiť, vám môže napomôcť pri odhalení problémov a zmien. Odborníci z oblasti lekárstva hovoria, že samovyšetrenie môže prebiehať aj na iných častiach tela a objavíte tak hrčky skôr, ako prerastú do veľkých nádorov. Preto by ste si mali kontrolovať nezvyčajné výrastky a hrčky na tele.

Svrbenie pokožky: Môže ísť o varovný príznak rakoviny, pretože telo vníma rakovinu podobne ako baktérie a imunitný systém proti nej bojuje pomocou bielych krviniek, ktoré rakovinové bunky ničia. Preto sú tieto oblasti začervenané, teplejšie, zmenia farbu a cítite napätie alebo svrbenie.

Rany, ktoré sa nehoja: Mali by ste byť veľmi opatrní, ak si všimnete poranenie pokožky, ktoré sa dlhodobo nehojí. Môže ísť o príznak rastúcej rakoviny. Znamená to, že vás imunitný systém prioritne bojuje s rakovinou a nemá čas zaoberať sa menšími zraneniami. Ihneď vyhľadajte lekára.

Zmeny v pohybe čriev: Čokoľvek čo nie je zvyčajné a týka sa pohybu čriev by vás malo upozorniť na možnosť rastu rakoviny, najmä ak to trvá dlhšie ako dva dni. Ak nájdete krv v stolici, môže ísť o rakovinu konečníka a mali by ste sa zveriť do rúk profesionálov.
Zmeny v močení: Neignorujte ich. Mali by ste vedieť, že činnosť močového mechúra jasne odráža váš zdravotný stav. Ak si všimnete zmeny v prúde moču, v jeho zápachu, alebo krv či penu, mali by ste hneď vyhľadať lekára.

Krvácanie: Dávajte si pozor na nevysvetliteľné krvácanie – napríklad z bradaviek, močovej trubice a podobne. Neprirodzená sekrécia krvi je známkou zdravotného problému.
Zmeny hlasu: Rakovina hrdla sa prejavuje aj tenkým hlasom, ktorý mení váš pôvodný hlas. Ak si to sami všimnete, alebo vás na to niekto upozorní, konzultujte to s ošetrujúcim lekárom.

Neustály kašeľ: Neustály kašeľ môže byť príznakom týchto druhov rakovín: pľúc, pažeráka, hrdla, žalúdka. Ak trpíte bolestivým kašľom, a niekedy vykašliavate aj krv, navštívte lekára. Kašeľ, ktorý trvá viac ako dva týždne, môže byť viac ako nádcha.
Čo by ste mali konzumovať ako prevenciu pred rakovinou ? Pozrite si nasledujúce video

https://youtu.be/8M_VBVfAOrA

 

Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: healthylifetricks.com / youtube.com

You Might Also Like